Cytryna to owoc cytrusowy, który posiada wiele składników odżywczych takich jak:

witamina C, wzmacnia odporność.

polifenole (resweratrol, hesperytyna, rutyna, kwercetyna), przeciwdziałają, występowaniu chorób układu- krążenia takich jak miażdżyca czy nadciśnienie.

– bioflawonoidy , wykazują przede wszystkim działanie antyoksydacyjne.

– posiada także witaminę A, potas i wapno.

Dietetycy twierdzą, że picie wody z cytryną, powoduje utratę wagi.

Korzyści płynące z picia wody z cytryną:

 1. Wypicie szklanki wody z cytryną zaraz po przebudzeniu, pomaga organizmowi w naturalnym procesie, detoksykacji. Cytryna jest moczopędna, co pomaga oczyścić organizm z toksyn.

2. Regularne picie przyrządzonego soku, pomaga w oczyszczaniu jelita, wspomaga system trawienny. Co za tym idzie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia biegunek i zaparć.

3. Błonnik zawarty w cytrynie, ma wpływ na zmniejszenie głodu. Daje uczucie sytości.

4. Cytryny jest jednym z niewielu produktów, które zawierają więcej negatywnych jonów. Dzięki temu wraz z dotarciem do przewodu pokarmowego, dostarcza więcej energii. Zapach cytryny poprawia również nastrój i oczyszcza umysł. Zmniejsza lęk i depresję.

5.Witamina C pomaga w gojeniu się ran i ma właściwości przeciwzapalne.

6. Potas zawarty w cytrynie, stymuluje mózg i układ nerwowy. Pomaga również w regulacji ciśnienia krwi. Cytryna redukuję także produkcję flegmy w organizmie.

7. Jest jednym z najsilniej alkalizujących produktów dla ciała. Mimo iż jest kwaśna sama w sobie, to w organizmie ma odczyn zasadowy. Regularne picie wody z cytryną pomaga usunąć ogólną kwasowość organizmu, łącznie z kwasem moczowy w stawach, odpowiedzialnego za ból i stany zapalne.

8.Witamina C w parze z antyoksydantami pomaga zmniejszać zmarszczki, wypryski i zwalcza wolne rodniki.

 1. Poza tym cytryna koji ból zębów i zapalenie dziąseł. Należy jednak pamiętać, że kwas cytrynowy przyczynia się do erozji szkliwa zębów. Nie należy myć zębów tuż po, należy umyć je przed poranną porcją wody z cytryną bądź odczekać odpowiednią ilość czasu.
 2. Woda z cytryną nawadnia także organizm. Niedobór płynów jest przyczyną: zmęczenia, powolności, zaparć, braku energii, bezsenności czy podwyższonego odczucia stresu.

CZY CAŁY OWOC CYTRYNY JEST NAJZDROWSZYM OWOCEM NA ŚWICIE? ZOBACZ CO DA CI JEDZENIE JEDNEJ KOSTKI DZIENNIE?

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

– witamina  P (znana jako rutyna). Jej głównym zadaniem jest ochrona witaminy C przed zbyt szybkim utlenianiem. Głównym źródłem tej cennej witaminy jest właśnie skórka – warto więc ją wykorzystać, a nie wyrzucać!– polifenole (resweratrol, hesperytyna, rutyna, kwercetyna), przeciwdziałają, występowaniu chorób układu- krążenia takich jak miażdżyca czy nadciśnienie.
– bioflawonoidy , wykazują przede wszystkim działanie antyoksydacyjne.
– Posiada także witaminę A, potas i wapno.
– skórka zawiera nawet do 10 razy więcej witamin niż sam sok z cytryny

OLEJKI ETERYCZNE I SUBSTANCJE BIOLOGICZNIE AKTYWNE W SKÓRZE CYTRYNY, MAJĄ NIESAMOWITE WŁAŚCIWOŚCI:

Właściwości Profilaktyka Dolegliwości
 • przeciwbakteryjne
 • antybiotyk
 • antyseptyczne
 • przeciwwirusowe
 • ściągające
 • moczopędne
 • środek dezynfekujący
 • uspokaja i eliminuje stres
 • sezon przeziębień i grypy
 • dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych
 • odstrasza insekty
 • astma
 • przeziębienia i grypa
 • zaparcie
 • gorączka
 • nadciśnienie
 • ból gardła
 • ból brzucha
 • stres
 • infekcje gardła

JAK ZROBIĆ KOSTKI LODU Z CYTRY I SKÓRKI ?

Dokładnie parzymy całą cytrynę, suszymy i ścieramy żółtą cześć cytrusa (skórę), należy uważać aby nie zetrzeć białej struktury, ponieważ znajdują się tam bardzo gorzkie olejki eteryczne.

W kolejności kroimy na pół i wyciskamy sok z cytryny.
Startą skórę mieszamy z  sokiem i napełniamy pojemniki na kostki lodu.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z JEDZENIA KOSTEK LUDU Z CYTRYNY :

1. Wypicie szklanki wody z kostką cytryny zaraz po przebudzeniu, pomaga organizmowi w naturalnym procesie, detoksykacji. Cytryna jest moczopędna, copomaga oczyścić organizm z toksyn.
2. Regularne picie szklanki wody z kostką cytryny, pomaga w oczyszczaniu jelita, wspomaga system trawienny. Co za tym idzie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia biegunek i zaparć.
3. Błonnik zawarty w cytrynie, ma wpływ na zmniejszenie głodu. Daje uczucie sytości. Jedz całą cytrynę, skórę cytryny używaj jako startą przyprawę.
4. Cytryny jest jednym z niewielu produktów, które zawierają więcej negatywnych jonów. Dzięki temu wraz z dotarciem do przewodu pokarmowego, dostarcza więcej energii. Zapach cytryny poprawia również nastrój i oczyszcza umysł. Zmniejsza lęk i depresję.
5.Witamina C pomaga w gojeniu się ran i ma właściwości przeciwzapalne.
6. Potas zawarty w cytrynie, stymuluje mózg i układ nerwowy. Pomaga również w regulacji ciśnienia krwi. Cytryna redukuję także produkcję flegmy w organizmie.

7. Jest jednym z najsilniej alkalizujących produktów dla ciała. Mimo iż jest kwaśna sama w sobie, to w organizmie ma odczyn zasadowy. Regularne  picie szklanki wody z kostką cytryny pomaga usunąć ogólną kwasowość organizmu, łącznie z kwasem moczowy w stawach, odpowiedzialnego za ból i stany zapalne.
8.Witamina C w parze z antyoksydantami pomaga zmniejszać zmarszczki, wypryski i zwalcza wolne rodniki.
9. Poza tym cytryna koi ból zębów i zapalenie dziąseł.
10. Picie szklanki wody z kostką cytryny nawadnia także organizm. Niedobór płynów jest przyczyną: zmęczenia, powolności, zaparć, braku energii, bezsenności czy podwyższonego odczucia stresu.

Sok z cytryny z sodą oczyszczoną ratuje życie 1000 osobom rocznie.

Od 1970 r. przeprowadzono ponad 20 eksperymentów laboratoryjnych, które udowodniły, iż sok z cytryny z sodą niszczy komórki nowotworowe w 12 typach nowotworów. Zapobiega również przerzutom komórek rakowych i jest 10000 razy silniejszy niż chemioterapia i typowe leki na raka.

Dlaczego sok z cytryny?

Sok mimo tego, że jest kwaśny po wypiciu tworzy zasadowe środowisko w organizmie. To łagodzi dolegliwości trawienne takie jak: zgaga, zaparcia, wzdęcia.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Sok z cytryny bogaty jest w witaminę C i B, jest naturalnym środkiem antyseptycznym, co pomaga zapobiegać kamicy nerkowej.

Dzięki zawartości fitochemikalią limonoides, ( które znajdują się w wielu owocach cytrusowych) wykazuję właściwości anty-rakotwórcze.

Wysoka zwartość witaminy C wykazuję silny efekt przeciwbakteryjny, zwalcza bakterię i grzyby. Ponadto zabija również pasożyty i reguluję poziom ciśnienia we krwi.

Dodatkowo to potężny środek przeciwdepresyjny, który skutecznie redukuję stres.

Przepis:

– szklanka wody mineralnej

– sok z ½ cytryny

– 1 łyżeczka sody oczyszczonej

Wszystko razem zmieszać, pić przed śniadaniem na pusty żołądek (dla osób z delikatną błoną śluzową żołądka, wskazane jest pić po pierwszym posiłku ). Stosować przez 2 tygodnie, po czym zrobić 4 tygodniową przerwę. Nie przekraczać 4/5x w roku. Soda w dużej ilości może zniszczyć błonę śluzową żołądka, umiar przede wszystkim.