Woda z solą himalajską – pij codziennie rano i zobacz jakie da ci korzyści dla zdrowia

Podziel się ze znajomymi :)
 • 396
 •  
 •  
 • 4
 •  
 •  
  400
  Shares

Zacznijmy od tego, że nie mamy tu na myśli soli kuchennej, która składa się z chlorku sodu tylko sól naturalną nieprzetworzoną np. himalajską, która zawiera aż 84 substancje mineralne, elektrolity i pierwiastki w szczególności takie jak: jod, magnez, cynk, żelazo i wapń, – czyli pięć pierwiastków, z których niedoborem często zmaga się nasza populacja.

Naukowcy twierdzą, że picie zawiesiny wody z solą przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Zarówno woda jak i sól są niezbędne do życia jednak mieszanka tych dwóch składników daje nam produkt dużo lepiej wchłaniany przez organizm. Sprawia to fakt, że jony dodatnie w soli wiążą się z ujemnymi w cząsteczkach wody i odwrotnie.

Korzyści płynące z picia zawiesiny soli z wodą:

1.Dostarcza organizmowi odpowiednią dawkę minerałów, elektrolitów i pierwiastków oraz utrzymuje nawodnienie na odpowiednim poziomie.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________
Cały czas jesteśmy zachęcani do picia dużych ilości wody, i jak najbardziej jest to dobra teza. Nie będziemy tu teraz przytaczać wartości płynących z jej picia. Skupmy się na samej zawiesinie soli z wodą. Nasze organizm potrzebuje odpowiedniego stężenia minerałów i elektrolitów do prawidłowego funkcjonowania. Tak przygotowany płyn i wypity rano zapewni organizmowi odpowiednie nawodnienie i funkcjonowanie dzięki dużej ilości substancji znajdującej się w soli naturalnej.

2.Poprawia trawienie

Słony posmak powoduję aktywację ślinianek, które uwalniają amylazę, enzym rozkładający wielocukry (np. skrobię) na cukry proste, które następnie są wchłaniane z przewodu pokarmowego. Jest to pierwszy etap w trawieniu, następnie słona woda będzie aktywować w żołądku kwas solny oraz enzym, który trawi białka. W rezultacie wszystko to składa się na poprawę trawienia.

3.Poprawia, jakość snu.

Bogactwo minerałów znajdująca się w naturalnej soli, maja uspakajający wpływ na układ nerwowy. Sól powoduje zmniejszenie ilości hormonów takich jak kortyzol czy adrenalina odpowiedzialnych za stres.

sól himalajska

4.Pomaga utrzymać cerę w dobrej kondycji

Chrom – Wspomaga walkę z trądzikiem i redukuje zakażenia skóry.

Cynk – Pomaga w gojeniu tkanek i zapobieganiu blizną. Reguluje aktywność gruczołów łojowych. Wspomaga też układ odpornościowy.

Jod – Pomaga w leczeniu infekcji skóry poprzez zwiększenie zużycia tlenu i tempa metabolizmu skóry.

Siarka – Brak tego pierwiastka może spowodować wysuszenie skóry głowy, wysypkę, egzemę oraz trądzik.

Przygotowanie zawiesiny soli z wodą:

Na 1 l wody używamy ¼ łyżkę stołową soli himalajskiej ( najlepiej sól rozpuścić w letniej wodzie i pozostawić na 24 h)

– Spożywać rano 30 minut przed posiłkiem przez 7 dni.

– Pamiętaj, aby podczas stosowania kuracji solnej pić minimum 1, 5-2 l czystej wody na dobę.

sól-himalaj

 •  
  396
  Shares
 • 396
 •  
 •  
 •  
 •  14 Komentarze

 1. http://zycienaszczycie.pl/sol-himalajska-cudowne-wlasciwosci-prosto-z-gor/

  Najczęściej sól himalajską stosuje się pijąc solankę. W celu odtrucia organizmu codziennie pijemy szklankę solanki: do 250 ml wody dodajemy 1 łyżkę roztworu nasyconego soli himalajskiej. Uwaga: roztwór nasycony soli uzyskujemy w następujący sposób: do ciepłej wody wsypujemy sól i mieszamy, aby się rozpuściła. Dosypujemy sól do wody aż do momentu, gdy sól przestanie się rozpuszczać – to właśnie jest roztwór nasycony.

  • Sól himalajska ta prawdziwa nie zatrzymuje wody w organizmie. Nie w takich małych ilosciach. Zawiera 83 czy 84 pierwiastki w sobie które regulują prace serca i regulują nawodnienia organizmu. Zwykła biała sól zatrzymuje wodę w organizmie bo to tylko i wyłącznie sol. Bez niczego. Bez minerałów nic.

   • A czy ktoś zbadał te ilości pierwiastków? Wszyscy kopiuja ten tekst a nigdzie nie ma fachowych danych. 84 pierwiastki czyli wychodzi że wśród nich są metale ciężkie i inne szkodliwe pierwiastki.

 2. Witam ! Wysłuchał kilku wykładów pana Jerzego Zięba na temat zakwaszenia organizmu i soli himalajskiej. I spróbowałem z tą solą. Wypija ok. Litra czasami półtorej litra tej wody. Rozpuszczam około pół łyżeczki na litr tej soli. Nie jestem niestety pewien czy moja sól jest oryginalna. Ciężko to stwierdzix. Ale napewno nie pisze na opakowaniu że jest rafinowana… dlatego wychodzę z tego wniosku ze jest czysta nie rafinowana i ma wszystkie mineraly. Co mnie zdziwilo podczas picia wody solonej? ( btw. Jeszcze Lubie jajko zjeść z sola himalajska lub posolić sobie ziemniaki itp.). Otóż miałem straszliwe problemy z wysypiaj iemieckiej sie. Kładę się często spać kolo 22… 23… i nie mogę zasnąć pół godziny albo godzine. Po 4 dniach przyjmowania tej soli zasypiam maxymalnie w 10 minut. Raz to się tylko położyłem i odrazu zasnalem… po 2gi miałem problem taki ze jak poszedłem o tej 22 spać i zasnalem gdzieś o 23 to wstawał ( jak miałem wolne w pracy ) o godzinie 11… nie wyspany totalnie… po obiedzie często musiałem ronić sobie jeszcze drzemke… 2-3 godzinna… teraz idę o 22 – 23 spac i wstaje o 8 i jestem wyspany jak nigdy wczesniej. Masakra żeby w tak krótkim czasie były takie efekty!!!! Przez to niewysypianie się przez ostatnie lata mam straszne problemy z pamięcią i koncentracja… a mam dopiero 25 lat… zobaczymy czy to się też polepszy po jakimś czasie… nie liczę ze to będzie szybko ale po pół roku powinno się polepszyć mysle! Pozdrawiam wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*