Refleksoterapia stóp i dłoni – sprawdź co potrafi

Podziel się ze znajomymi :)
  • 1
  •  
  • 12
  •  
  •  
  •  
    13
    Shares

Początki refleksologii sięgają starożytności. Jest to metoda terapii holistycznej, która polega na lekkim uciskaniu punktów, zwanych refleksami, na stopach i dłoniach, doprowadzając do stanu głębokiego relaksu, a także regulując zaburzone funkcje organizmu.

Jest to bezpieczne, naturalne leczenie dla wszystkich grup wiekowych, które może dodawać energii, a także wpływać pozytywnie na układ odpornościowy. Podczas stosowania refleksoterapii stymulowane jest 7000 nerwów na stopach.

Jak to działa?

Teoria leżąca u podstaw refleksologii mówi, że organy, nerwy, gruczoły i pozostałe części ciała są podłączone do refleksów, punktów na stopach i dłoniach. Obszary te znajdują się na podeszwach, na górze i po bokach nóg i rąk.

Poprzez stymulowanie tych obszarów przy użyciu techniki kompresji i formy masażu kciukami, można utworzyć bezpośrednią odpowiedź w pokrewnej dziedzinie ciała.

Na przykład, pracując na odruchu głowy (który znajduje się na dużym palcu) można uaktywnić własne procesy uzdrawiania ciała, aby pomóc złagodzić bóle karku i głowy. Prawa stopa i dłoń odpowiadają za prawą stronę ciała, podczas gdy lewa stopa i lewa dłoń za lewą stronę.

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj

Stopy są najczęściej opracowywane, ponieważ są bardziej czułe na leczenie niż dłonie. Zawierają one większe obszary leczenia, punkty są łatwiejsze do identyfikacji i są bardziej podatne na leczenie.

Czego nie robi?

Refleksologia jest terapią stosowaną do diagnozowania choroby. Terapia ta nie leczy- organizm leczy się sam. Pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridiany.

Terapia „zonowa” jest fundamentem nowoczesnej refleksologii. Podczas wywierania nacisku na odpowiednich punktach zlokalizowanych na stopach lub dłoniach pobudzamy krążenie, a także wspomagamy gojenie całej strefy ciała.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.