Co Twoje ciało toleruje, a czego nie?

Jesteś na stronie Motywatora Dietetycznego, a więc zapewne poszukujesz sposobów na to, aby zdrowo i (to chyba ważniejsze) – skutecznie schudnąć . Dlaczego więc powinnaś przyjrzeć się zagadnieniu nietolerancji i alergii pokarmowych? Bo jedno wynika z drugiego!

Nietolerancje pokarmowe a otyłość

Otyłość – tak z grubsza – to proste działanie polegające na tym, że przyjmujesz więcej kalorii niż spalasz, w wyniku czego w Twoim ciele gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Ale duże znaczenie ma nie tylko ilość kalorii, ale również jakość spożywanego pokarmu. Wraz z jedzeniem wysoko przetworzonym przyjmujemy w siebie wiele alergenów, na które nasze ciało reaguje z obrzydzeniem, odrzucając je. Nic dziwnego – w końcu są obrzydliwe i oprócz poprawy sensorycznych walorów naszej żywności (potrawy są interpretowane przez nasz mózg za smaczniejsze), nie wnoszą dla nas nic dobrego. Utajone nietolerancje pokarmowe mogą w sposób powolny, nawet nie zawsze zauważalny, czynić spustoszenie w naszych organizmach, powodując uogólniony stan zapalny. W tym przypadku otyłość nie będzie już tylko efektem nadmiernego przyjmowania kalorii, lecz stanu zapalnego, z którym należy się uporać zanim rozpocznie się właściwy proces odchudzania.

Jak rozpoznać nietolerancję?

Nie każdy objaw ze strony przewodu pokarmowego jest nietolerancją na pokarm. Nie każde dodatkowe kilogramy są efektem stanu zapalnego w organizmie. Zanim udasz się do lekarza na wykonanie odpowiednich testów diagnostycznych, zbadaj się sama. Dowiedz się z naszego kursu, czym się różni alergia pokarmowa od nietolerancji i jak samodzielnie ją zdiagnozować. Mając taką wiedzę i łącząc ją z obserwacją swoich reakcji na dane pokarmy, możesz pójść do lekarza uzbrojona o jakiś trop, na podstawie którego łatwiej będzie Cię dalej diagnozować i potwierdzić Twoje przypuszczenia.

Walka z nadprogramowymi kilogramami jest o wiele skuteczniejsza, gdy jesteś wyposażona w solidną dawkę wiedzy od naszych specjalistów prowadzących webinar na temat nietolerancji pokarmowych

Ta infografika pochodzi z platformy dietetycznej, która wykorzystuje przejrzyste infografiki, jadłospisy, ebooki oraz kursy wideo w celu zmiany nawyków żywieniowych. W 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie. Zastanawiasz się dlaczego jestem tego taki pewien? Kliknij tutaj a dowiesz się więcej

. Będziesz w stanie samodzielnie zdiagnozować, czy Twoje ciało reaguje niewłaściwie na jakiś pokarm, i tu leży przyczyna Twojej nadwag, czy też należy szukać pomocy gdzie indziej. Do dzieła – podejmij wyzwanie zdiagnozowania swoich problemów zdrowotnych bez pomocy lekarza, i naucz się jak postępować ze swoim ciałem, by odpłaciło Ci się lepszym samopoczuciem i rewelacyjnym wyglądem!

Webinar na temat nietolerancji pokarmowych