Co Twoje ciało toleruje, a czego nie?

Jesteś na stronie Motywatora Dietetycznego, a więc zapewne poszukujesz sposobów na to, aby zdrowo i (to chyba ważniejsze) – skutecznie schudnąć . Dlaczego więc powinnaś przyjrzeć się zagadnieniu nietolerancji i alergii pokarmowych? Bo jedno wynika z drugiego!

Nietolerancje pokarmowe a otyłość

Otyłość – tak z grubsza – to proste działanie polegające na tym, że przyjmujesz więcej kalorii niż spalasz, w wyniku czego w Twoim ciele gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Ale duże znaczenie ma nie tylko ilość kalorii, ale również jakość spożywanego pokarmu. Wraz z jedzeniem wysoko przetworzonym przyjmujemy w siebie wiele alergenów, na które nasze ciało reaguje z obrzydzeniem, odrzucając je. Nic dziwnego – w końcu są obrzydliwe i oprócz poprawy sensorycznych walorów naszej żywności (potrawy są interpretowane przez nasz mózg za smaczniejsze), nie wnoszą dla nas nic dobrego. Utajone nietolerancje pokarmowe mogą w sposób powolny, nawet nie zawsze zauważalny, czynić spustoszenie w naszych organizmach, powodując uogólniony stan zapalny. W tym przypadku otyłość nie będzie już tylko efektem nadmiernego przyjmowania kalorii, lecz stanu zapalnego, z którym należy się uporać zanim rozpocznie się właściwy proces odchudzania.

Jak rozpoznać nietolerancję?

Nie każdy objaw ze strony przewodu pokarmowego jest nietolerancją na pokarm. Nie każde dodatkowe kilogramy są efektem stanu zapalnego w organizmie. Zanim udasz się do lekarza na wykonanie odpowiednich testów diagnostycznych, zbadaj się sama. Dowiedz się z naszego kursu, czym się różni alergia pokarmowa od nietolerancji i jak samodzielnie ją zdiagnozować. Mając taką wiedzę i łącząc ją z obserwacją swoich reakcji na dane pokarmy, możesz pójść do lekarza uzbrojona o jakiś trop, na podstawie którego łatwiej będzie Cię dalej diagnozować i potwierdzić Twoje przypuszczenia.

Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 
Warto przeczytać  Zaburzenie rytmu serca, niewydolność nerek - Dlaczego napoje energetyczne są niebezpieczne dla zdrowia

Walka z nadprogramowymi kilogramami jest o wiele skuteczniejsza, gdy jesteś wyposażona w solidną dawkę wiedzy od naszych specjalistów prowadzących webinar na temat nietolerancji pokarmowych. Będziesz w stanie samodzielnie zdiagnozować, czy Twoje ciało reaguje niewłaściwie na jakiś pokarm, i tu leży przyczyna Twojej nadwag, czy też należy szukać pomocy gdzie indziej. Do dzieła – podejmij wyzwanie zdiagnozowania swoich problemów zdrowotnych bez pomocy lekarza, i naucz się jak postępować ze swoim ciałem, by odpłaciło Ci się lepszym samopoczuciem i rewelacyjnym wyglądem!

Webinar na temat nietolerancji pokarmowych

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA