Jako, że jestem programistą i całe życie otaczam się  branżą internetowa, chcę podzielić się z wami ciekawym badaniem dotyczącym naszego stanu uzębienia a korzystania z sieci bezprzewodowej.

Czym jest amalgamat?

Amalgamat dentystyczny pozostaje najczęściej stosowanym materiałem naprawczym w ostatnich latach, zwłaszcza w tylnych zębach, ze względu na jego wysoką wytrzymałość mechaniczną, trwałość, łatwość manipulowania i niski koszt. Amalgamat jest stopem składającym się w  50% z elementarnej rtęci  i mieszaniny innych metali, takich jak srebro, cyna, miedź, a czasami pallad, ind i cynk. Materiał ten jest uważany za główne źródło ciągłego działania rtęci w populacji.  Rtęć jest toksyczna i może doprowadzić do uszkodzenia różnych narządów, takich jak centralny układ nerwowy, nerki, układ oddechowy i hematologiczny.  Ze względu na toksyczność rtęci, stosowanie rtęci zostało zakazane w niektórych krajach europejskich. Ilość rtęci, która jest uwalnia z amalgamatowej odbudowy zależy od kilku czynników takich jak ilość i wielkość wypełnienia, kompozycja amalgamatu, inne czynniki, które powodują obciążenie w uzupełnień jak szczotkowanie zębów, przyzwyczajenia do żucia i bruksizm.

Wi-Fi vs Amalgamat, jakie skutki?

Wi-Fi jest to lokalna sieć komputerowa technologii bezprzewodowej i została wykorzystana w domach i miejscach publicznych, takich jak szkoły i szpitale. Pozwala urządzeniom elektronicznym, takim jak komputery osobiste, konsole do gier, smartfony, aparaty cyfrowe i komputery typu tablet na przyłączenie do sieci.  Normy które stosuje się głównie do 2,5 GHz (12 cm), UHF i 5 gigaherców (6 cm) pasm radiowych SHF ISM.  Zapewnia niższe koszty i ułatwia rozmieszczenie urządzeń. Jednak również powoduje wielkie zaniepokojenie opinii publicznej na temat potencjalnych negatywnych skutków narażenia na działanie pól elektromagnetycznych (EMF) emitowanych z tych urządzeń.

Skutki oddziaływania sygnałów Wi-Fi na uwalnianie rtęci z amalgamatowych uzupełnień.

laptop computers, mobile phones, MRI and mobile phone jammers have been evaluated by our laboratory in our previous investigations [20, 21, 22, 23, 24].”>Negatywne skutki zdrowotne związane z narażeniem na działanie niektórych wspólnych źródeł pól elektromagnetycznych, w tym laptopów, telefonów komórkowych i MRI  zostały ocenione przez laboratorium w jednych z badań. Zgodnie z naszym stanem wiedzy, jest to pierwsze badanie, które ocenia skutki oddziaływania sygnałów Wi-Fi na uwalnianie rtęci z amalgamatowych uzupełnień.

Co mówią badania ?

Badanie to zostało zatwierdzone przez Komitet Etyki” Shiraz University of Medical Sciences”. W tym badaniu stosowano dwadzieścia zębów przedtrzonowych bez ubytków, które zostały wyodrębnione jako część leczenia ortodontycznego stosowano. Zęby były przechowywane w izotonicznym roztworze soli nie dłużej niż 3 miesiące po oczyszczeniu powierzchni. Zęby podzielono losowo na 2 grupy ekspozycji i kontroli, każda zawierająca 10 zębów umieszczonych w sztucznej ślinie i obserwowano jak zadziała środowisko fal radiowych WiFi na wydzielanie rtęci z amalgamatowych wypełnień.

Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 
Warto przeczytać  POZNAJ WODĘ UTLENIONĄ! Czy znasz jej niesamowite właściwości?

Na podstawie poprzednich doświadczeń było wyraźnie pokazane, że stężenie rtęci w ślinie w której umieszczono próbki zębowe było identyczne jak w wypełnieniach amalgamatowych (te same typy ubytków i amalgamatu) wynik był taki sam dla wszystkich próbek (różnice nie były statystycznie znaczące). Jednak należy zaznaczyć, że poziomy rtęci były mierzone w sztucznej ślinie po ekspozycji na zimno gazowej absorpcyjnej spektrometrii atomowej (CVAAS; Analytical Jena, Vario-6, Niemcy). Aby poprawić wyniki możliwego uwalniania rtęci, zalecono nie polerować ubytków po opracowaniu, ponieważ według Ferracante większe ilości rtęci są uwalniane z wypolerowanych uzupełnień, a niżeli z matowych.

Mimo niekorzystnych skutków zdrowotnych narażenia na działanie promieniowania radiowego emitowanego przez routery Wi-Fi na niektóre z procesów, takie jak ludzkie zdolności reprodukcyjne co jest dobrze udokumentowane przez niektórych badaczy na całym świecie, o ile nam wiadomo, nie ma natomiast żadnych sprawozdań w sprawie wpływu promieniowania Wi-Fi na uwalnianie rtęci z amalgamatowych uzupełnień. Uwalnianie rtęci z amalgamatu dentystycznego w ślinie oceniano w poprzednich badaniach zarówno in vitro jak i w warunkach in vivo. Jednym z ograniczeń w badaniach in vivo, jak Mortazawi  omówił w swoich badaniach, był fakt, że uczestnicy zostali skierowani przez swoich lekarzy, a badający nie mają kontroli nad liczbą i powierzchniami wypełnień amalgamatowych. Jednakże, w badaniu in vitro, można kontrolować te czynniki, stosując identyczne klasy V wypełnienia o tych samych wymiarach, poprzez zastosowanie matrycy podczas przygotowań szczelinowych, ponieważ działanie rtęci koreluje znacząco z liczbą i powierzchniami wypełnienia. Można również kontrolować kilka innych czynników zakłócających, które różnicują indywidualnie, takie jak: nawyki i udar termiczny. Z drugiej strony, pewne czynniki, mogą zmniejszać uwalnianie rtęci, takie jak uwalnianie produktów żrących w kontakcie pokarmu i bakterii, jednak również nie zakłócają  naszych wyników.

Wniosek

Zgodnie z naszym stanem wiedzy, jest to pierwsze badanie, które ocenia skutki oddziaływania sygnałów Wi-Fi na uwalnianie rtęci z amalgamatowych uzupełnień. Spekuluje się,fale radiowe emitowane z urządzeń Wi-Fi mogą powodować uwalnianie rtęci z amalgamatu w uzupełnieniach stomatologicznych. Dalsze badania in vitro i in vivo są konieczne dla uzyskania potwierdzenia i pewności.

Badania :

Warto przeczytać  Kobieto chcesz zmniejszyć ryzyko nowotworu piersi przeczytaj to !

http://jehse.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40201-016-0253-z

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA