FDA ostrzega przed stosowaniem popularnej klasy antybiotyków o nazwie  fluorochinolony.  Mogą one spowodować potencjalnie trwałe  uszkodzenie nerwów, zwane neuropatią obwodową.  Ponadto niszczą mitochondria, przez co mogą uszkodzić każdy narząd, a nawet doprowadzić do śmierci. Zdaniem FDA skutki uboczne są na tyle niebezpieczne, że umieszczono ostrzeżenie tzw. Black Box Warnining – ostrzeżenie wyróżnione czarną ramką na ulotce pacjenta.
Mimo że lek zabija lub zahamowuje wzrost bakterii, które mogą powodować choroby, lekarze mówią, że skutki uboczne przewyższają korzyści, jeśli chodzi o leczenie zapalenia zatok i zakażenia układu moczowego zakażenia, dla których lek ten jest zwykle przepisywany.
Neuropatia obwodowa to uszkodzenie nerwów, które wysyłają dane do i z mózgu, oraz z rdzenia kręgowego do pozostałych części ciała. Uszkodzenie przerywa to połączenie, a objawy zależą od rodzaju i miejsca uszkodzeń nerwów. Zwykle pojawiają się w kończynach w formie mrowienia i bólu . Pojawiły się nawet doniesienia o długotrwałych uszkodzeniach nerwów prowadzących do trwałej niepełnosprawności u chorych stosujących fluorochinolony.

Zdaniem amerykańskich specjalistów fluorochinolony powinny być przepisywane tylko w przypadku ciężkich bakteryjnych infekcji i kiedy nie istnieją inne opcje terapeutyczne.

źródło : https://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm500143.htm

Warto przeczytać  Olej kokosowy rafinowany vs nierafinowany - który wybrać ?
Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA