Wiele osób uważa, że wszystkie wody butelkowane są jednakowe, ale w rzeczywistości woda butelkowana jest bardzo zróżnicowana pod względem miejsca źródła z którego woda jest wydobywana oraz tego jakie procesy przechodzi woda przed zabutelkowaniem. Woda mineralna i woda źródlana to dwa rodzaje wody butelkowanej.
Woda źródlana to termin używany w odniesieniu do wody pobieranej bezpośrednio z podziemnego źródła, gdzie wznosi się na powierzchnię. Jest ona bogata w składniki mineralne i uważa się ją za jedną z najlepszych rodzajów wody jeśli chodzi o uwodnienie i inne korzyści zdrowotne. Woda źródlana jest pobierana bezpośrednio ze źródeł naturalnych, które muszą spełniać pewne standardy higieniczne. Może być poddawana dalszej obróbce, tak żeby spełniała przepisy dotyczące zanieczyszczenia. Woda może być wydobywana z różnych studni/źródeł w tym samym obszarze, dlatego jeśli jedno źródło zostaje zanieczyszczone można kontynuować pobieranie wody z tej samej warstwy wodonośnej z innej studni lub źródła.
Podobnie jak woda źródlana, woda mineralna również pochodzi z podziemi, ale zanim zostaje zabutelkowana przepływa przez skały. Jednak można ją poddać obróbce w takim sam sposób jak wodę źródlaną. Główną cechą charakterystyczną naturalnej wody mineralnej jest to, że musi ona zawierać co najmniej 250 ppm minerałów śladowych by móc określić ją jako prawdziwą wodą mineralną. Woda mineralna musi pochodzić z urzędowo uznanego źródła, które przeszło 2 lata badań mikrobiologicznych. Władze muszą mieć pewność, że źródło jest chronione przed wszystkimi zanieczyszczeniami i że temperatura i skład pozostają stabilne. Wodę źródlaną można uznać za wodę mineralną, jeśli naturalnie zawiera odpowiednią ilość minerałów śladowych. Woda mineralna może być wodą źródlaną, jeśli pochodzi z podziemnego zbiornika, z którego woda naturalnie wypływa na powierzchnię. Woda źródlana odnosi się do miejsca z którego pochodzi, a woda mineralna odnosi się do tego, co woda zawiera.
Woda źródlana: zawartośc minerałow poniżej 500 mg/l ’’delikatny’’ smak wody pobierana z podziemnego źródła (lepsza dla nawodnienia organizmu dzieci i osób starszych)
Woda mineralna: zawartość minerałów powyżej 1000 mg/l ’’wyrazisty’’ smak wody pobierana po wypłynięciu na powierzchnię (woda funkcjonalna, tzn używana przy niedoborach mineralnych występujących w organizmie ludzkim) 

źródło: kod-zdrowia.pl

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA