Coca-cola ma wielu odbiorców na całym świecie. Konsumenci coca-coli nieświadomie pomagają utrwalać mit, że codzienne picie napojów gazowanych jest w porządku jeśli spalamy kalorie. Jednak kalorie nie są jedynym problemem – to potencjalne przewlekłe choroby, które idą w parze z codziennym spożywaniem napojów gazowanych są głównym problemem.

Liczne badania wykazały negatywne skutki zdrowotne dla naszego organizmu spowodowane spożywaniem napojów gazowanych. Mają one wiele zagrożeń dla zdrowia, z których wielu z nas może nie zdawać sobie sprawy. Regularne konsumowanie napojów gazowanych jest połączone z licznymi problemami zdrowotnymi takiami jak – cukrzyca, choroby serca, astma, POChP, otyłość a także wieloma innymi.

Jakie jest ryzyko picia napojów gazowanych i ile to za dużo? Poniżej przedstawiamy 14 powodów dla których powinniście całkowicie zrezygnować z picia coca-coli oraz innych napojów gazowanych.

1. Napoje gazowane mogą spowodować spadek funkcji nerek

WHarvard Medical School naukowcy odkryli, że cola dietetyczna dwukrotnie zwiększa ryzyko spadku funkcji nerek.

2. Coca-cola zwiększa ryzyko cukrzycy

Wysoki poziom cukru w napojach gazowanych mocno oddziaływuje na trzustkę, która potencjalnie nie jest w stanie nadążyć z zapotrzebowaniem organizmu na insulinę. Picie jednego lub dwóch słodkich napojów dziennie zwiększa ryzyko zachowrowania na cukrzycę typu 2 o 25%.

3. Puszki po napojach są wyłożone BPA

Które może wywoływać choroby serca, otyłość oraz problemy rozrodcze.

4. Napoje gazowane odwadniają organizm

Kofeina, która jest jednym ze składników napojów gazowanych jest moczopędna. Diuretyki wspierają produkcje moczu, co może doprowadzić do częstszego oddawania moczu. Gdy komórki organizmu są odwodnione, mają trudności z absorbowaniem substancji odżywczych. Organizm ma także większe trudności z eliminacją odpadów.

5. Zabarwianie coca-coli może być przyczyną raka

Ponieważ jest to proces chemiczny. Kolor coli jest uzyskiwany przez poddanie cukru reakcji z amoniakiem i siarczyną w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Te chemiczne reakcje w badaniach rządowych wywołały choroby płuc, wątroby, raka tarczycy oraz białaczkę na laboratoryjnych szczurach.

6. Cola ma wysoką zawartość kalorii

Puszka coli zawiera aż 17 łyżeczek cukru i 240 pustych kalorii pozbawionych wartości odżywczych.

7. Kofeina w napojach gazowanych wchłania magnez

Który jest niezbędny w ponad 325 reakcjach enzymatycznych w organizmie. Odgrywa on także ważną rolę w procesie detoksykacji organizmu.

8. Napoje gazowane zwiększają ryzyko otyłości u dzieci

Każdy dodatkowy napój gazowany przyjmowany dziennie zwiększa prawdopodobieństwo na to, że dziecko stanie się otyłe o 60%.

9. Kwas w napojach gazowanych niszczy szkliwo zębów

Testy laboratoryjne wykazują, że ilość kwasu w napojach gazowanych jest na tyle wysoka, że może zniszczyć szkliwo zębów.

10. Napoje gazowane zawierają sztuczne substancje słodzące

Które wywołują wiele chorób i schorzeń, w tym raka.

11. Picie napojów gazowanych może zmienić nasz metabolizm

Wtaki sposób, że trudniej będzie nam spalić tłuszcz i schudnąć.

12. Dietetyczna cola wcale nie pomoże Ci schudnąć.

Badania na uniwersytecie Texas Health Science Center wykazały, że im więcej dietetycznych napojów gazowanych wypije człowiek, tym większe jest ryzyko nadwagi. Spożywanie dwóch lub więcej puszek dietetycznej coli dziennie przyczynia się do wzrostu obwodu talii nawet o 500% więcej niż u tych, którzy nie spożywają napojów dietetycznych.

13. Napoje gazowane mogą być przyczyną astmy.

Badania w Południowej Australii wykazały, że wysoki poziom konsumpcji napojów gazowanych jest powiązany z astmą oraz POChP.

14. Napoje gazowane zwiekszają mozliwość wystąpienia chorób serca u mężczyzn.

Każdy napój gazowany spożywany dziennie zwiększa ryzyko zachorowania na choroby serca u mężczyzn o 20%.

 

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

Imię:
email: