Obecnie leki NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), takie jak ibuprofen (Advil) lub diklofenak (Voltaren), są szeroko  (nadmiernie)  stosowane w leczeniu  bólu i stanów zapalnych . Przewlekłe zapalenie jest sprawcą wielu współczesnych chorób. Choć leki typu ibuprofen są łatwo dostępne i szybko zatrzymują ból, nie likwidują przyczyn jego powstania.

Skutki uboczne NLPZ

 • uszkodzenia DNA
 • nadciśnienie
 • niedokrwistość
 • poronienia
 • zwiększone ryzyko zawału serca i nagłej śmierci sercowej
 • utrata słuchu, itd.

Ibuprofen lub diklofenak są równie niebezpieczne

Badania opublikowane w czasopiśmie medycznym Lancet informują, że leki z grupy NLPZ zwiększają ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych nawet o jedną trzecią.

„Długotrwałe stosowanie dużych dawek leków przeciwbólowych, takich jak  ibuprofen lub diklofenak  jest równie niebezpieczne w kategoriach ryzyka zawału serca jak stosowanie leku Vioxx, który został wycofany ze względu na potencjalne zagrożenia”, twierdzą naukowcy.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Może pamiętacie wycofanie w 2004 roku leku  Vioxx . Była to reakcja na badania, które połączyły zażywanie Vioxx z prawie 30 000 przypadkami  zawału serca, udaru mózgu, oraz nagłej śmierci sercowej  (producent leku Merck i FDA milczeli na temat rosnącej liczby ofiar, a miejsce leku zajęły inne środki przeciwbólowe).

Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 

Oto 5 alternatyw dla ibuprofenu

 • Imbir kapsułki (250 mg, 4 razy dziennie):
  Na podstawie badań z 2009 roku stwierdzono, że kapsułki z imbirem były tak samo skuteczne, jak kwas mefenamowy i ibuprofen w łagodzeniu bólu u kobiet z bólem związanym z cyklu miesiączkowym i z bolesnymi miesiączkami.
 • Bazylia święta (tulsi):
  Inne badanie wykazało, bazylia święta, znany również jako tulsi, zawiera związki przeciwzapalne o podobnych efektach jak ibuprofen, naproksen i aspiryna.
 • Wyciąg z kurkumy:
  Ekstrakt z kurkumy jest tak skuteczny jak ibuprofen w leczeniu zapalenia kości i stawów kolan oraz powoduje mniej problemów żołądkowo-jelitowych.
 • Wiśnie i jagody:
  Inne badanie dowiodło, że antocyjany z jagód i czereśni są tak skuteczne jak ibuprofen i naproksen w hamowaniu enzymu związanego z zapaleniem.
 • Kwasy tłuszczowe mega-3:
  Badanie z 2006 roku,wykazało, że kwasy tłuszczowe omega-3 (od 1200-2400 mg na dobę) są tak samo skuteczne jak ibuprofen w zmniejszaniu bólu stawów i nie mają działań ubocznych.
Warto przeczytać  Bezpieczne ćwiczenia na boczki i brzuch + funkcjonale

 

 

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA