Osobom niekorzystającym ze zmywarek, do umycia naczyń wystarczy woda, gąbka i płyn do mycia naczyń. Mimo iż płyny te doprowadzają statki do połysku, mogą być wypełnione toksycznymi składnikami, które są szkodliwe dla naszego organizmu.

Palmolive jest jedną z tych marek, których nigdy nie należy używać. Obroty ze sprzedaży Palmolive (marka będąca własnością koncernu Colgate) w 2015 roku przyniosły $ 16 mld euro dochodu na całym świecie. Produkty tej marki znajdują się w pierwszej światowej piątce najczęściej kupowanych płynów do mycia naczyń, toteż prawdopodobnie większość z nas była lub jest narażona na obecne w nich toksyczne składniki.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

 

Niebezpieczne substancje w Palmolive

Krzemiany

Obecne w linii Eco krzemiany stosowane są m. in do kontroli pH. Składnik ten może powodować uszkodzenie układu oddechowego i uszkodzenia płuc. Ekspozycja skóry na krzemiany może spowodować poważne zaczerwienienie i swędzenie, a ich kontakt z oczami może spowodować uszkodzenie tkanek oka.

Formaldehyd

Jest to znany środek rakotwórczy, a ponadto wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie narządów. Podczas gdy małe ilości przez FDA uznawane za bezpieczne, ciągłe i nadmierne narażenie może prowadzić do zachorowania na raka. Jednak, mimo niewielkich jego ilości w płynie do naczyń, nie warto ryzykować. Do końca 2017 roku formaldehyd ma zostać wyeliminowany z produktów Palmolive.

Kwas siarkowy

Duże ilości tego związku są rakotwórcze. (Na jakie ilości detergentów byłeś narażony na przestrzeni lat?) Kwas siarkowy może również prowadzić do wystąpienia zaburzeń oddechowych, alergii i podrażnienia skóry.

Substancje zapachowe

Badania wykazały, że szczególne szkodliwą i drażniącą skórę substancją zapachową jest pentetonian pięciosodu, jednak konieczne są dalsze badania. Niestety, nie ma wystarczających dowodów na poparcie bezpieczeństwa jego stosowania.

Siarczan amonu

Niebezpieczny w przypadku kontaktu ze skórą lub oczami – może spowodować uszkodzenie wzroku, jeśli nie jest prawidłowo wypłukany. Doświadczenia przeprowadzone na królikach dowiodły, że inhalacje z siarczanem amonu powodują o tych zwierząt arytmie, a ostatecznie doprowadzają do zatrzymania akcji serca. W pewnym stopniu może również uszkadzać DNA.

Warto przeczytać  Nie chcesz brać antybiotyków? Jedz zupę czosnkową!

 

 

 

 

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA