Wiemy, że zarówno oliwa z oliwek jak i cytryna to składniki które mają korzystne działanie dla naszego organizmu. Zatem jakie dobroczynne działanie odnotujemy stosując miksturę która powstanie z połączenia tych dwóch produktów?

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Pamiętajmy, że owe składniki muszą być najwyższej jakości. Dobra oliwa w 100g powinna zawierać ok 68g kwasów jednonienasyconych oraz 9g kwasów wielonienasyconych. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest uzyskiwana z świeżych oliwek i nie podlega żadnym procesom chemicznym. Można powiedzieć, że jest to 100 proc. soku z oliwek. Jest idealna, bez żadnych wad. Posiada największe wartości odżywcze i smakowe. Dopuszczalna kwasowość – 0,8 proc. Tłoczona na zimno oliwa produkowana jest przy użyciu tradycyjnych żaren i pras hydraulicznych w temperaturze nieprzekraczającej 27 stopni C. Zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe dobre dla serca, pomagają w zwalczaniu cholesterolu i oczyszczaniu organizmu, ma właściwości przeciwzapalne.

Natomiast składniki zawarte w cytrynie wzmacniają naszą odporność, pomagają zwalczać problemy trawienne (zgaga),pobudza metabolizm, relaksuje, odpręża i dodaje nam energii, świetnie wpływa na skórę.

Jak przygotować cudowny eliksir?
  • zmieszaj 1 łyżeczkę soku z cytryny z 1 łyżką oliwy z oliwek dobrej jakości
Jak stosować?
  •  pij codziennie rano, na czczo.