Skuteczny i szybki lek na MIGRENĘ!?

Podziel się ze znajomymi :)
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Migrena jest chorobą przewlekłą powodującą uciążliwe bóle głowy. Migrenowy ból głowy jest najbardziej symptomatycznym i najbardziej dotkliwym objawem migreny. Szacuje się, że na migrenę może cierpieć nawet do 20% populacji. Zarówno częstotliwość występowania jak i skala bólu migrenowego, który może paraliżować życie codzienne pacjenta sprawiają, że choroba wciąż stanowi poważne wyzwanie dla medycyny. Na szczęście istnieją naturalne i skuteczne środki zaradcze.

Charakterystyka migreny

 • Ból ma charakter napadowy, jest określany jako tętniący,
 • Ból migrenowy zwykle zaczyna się jednostronnie,
 • Migrenowy ból jest silny i występuje przewlekle,
 • Napady migrenowego bólu mogą trwać od 4 do 72 godzin,
 • Ból może pojawić się cyklach kilkunastominutowych lub trwać nieprzerwanie parę godzin,
 • Napady bólu migrenowego są nawracające, w zależności od pacjenta przerwy pomiędzy atakami mogą trwać od kilku dni do kilku miesięcy,
 • Ból migrenowy, jest na tyle dokuczliwy, że ogranicza codzienna aktywność życiową chorego,

 

Kto choruje na migrenę?

Migrena jest chorobą, na którą choruje większa ilość kobiet niż u mężczyzn. Ta dysproporcja pogłębia się zwłaszcza po okresie dojrzewania. Najczęściej zapadają na nią osoby w średnim wieku. W tym czasie cierpieć na nią może nawet 25% kobiet i blisko 10% mężczyzn. Przypadłość ta występuje jednak nie tylko u osób dorosłych, ale i dzieci, wśród których występowanie migreny kształtuje się na poziomie 4-5% ogółu chłopców i dziewcząt do 12 roku życia.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Po tym czasie zachorowalność na migrenę gwałtownie rośnie, co dotyka przede wszystkim dziewczęta i kobiety. Wraz z menopauzą, jak i postępującym starzeniem, migrena w większości przypadków ustępuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ocenia się, że na migrenę cierpi zaledwie 5% siedemdziesięciolatków. Najczęściej choroba trwa całe życie z okresami zaostrzeń i remisji. Zdarza się czasami, że choroba może ustąpić w czasie ciąży.

Skąd biorą się migreny?

Dokładne przyczyny występowania migreny nie są znane, jednak na pewno bóle migrenowe wynikają z zaburzeń pracy układu nerwowego, najprawdopodobniej jego najstarszej części – pnia mózgu. Podczas napadu bólu następuje poszerzenie naczyń mózgowych. Uważa się także, że choroba jest związana z nadmiernym wydzielaniem serotoniny – neuroprzekaźnika, który zapewnia odpowiednie napięcie naczyń krwionośnych w mózgu. Migrena często ma także podłoże genetyczne. Na wystąpienie bólu migrenowego wpływ może mieć spożywanie kawy, orzechów, żółtego sera, wina, cytrusów, czekolady i wędzonych ryb, a także glutaminianu sodu.

Bez względu na źródło bólu i bezpośrednią przyczynę jego wystąpienia, migreny zazwyczaj łączą się z niskim poziomem wody w organizmie oraz ograniczoną podażą mikroelementów. Stąd tak ważnym zaleceniem dla wszystkich migrenowców jest regularne nawadnianie się oraz dbanie o regularne przyjmowanie minerałów, najlepiej w formie zbilansowanej diety. Za bóle głowy odpowiedzialny może być zwłaszcza niedostatek sodu, potasu oraz magnezu, które są niezbędne dla prawidłowego działania komórek organizmu oraz serca. Osoby silnie odwodnione, u których poziom sodu wyraźnie spada, często doświadczają zawrotów głowy, nudności i wymiotów, często towarzyszących także migrenie. Ponadto, niedostatek sodu, potasu, magnezu oraz wapnia uniemożliwia sercu prawidłowe funkcjonowanie i prowadzi do nadciśnienia, również mającego wpływ na bóle głowy.

Jak sobie z nią poradzić?

Napój na ból głowy

 • 1 szklanka letniej wody
 • sok z 1 cytryny
 • 2 łyżeczki soli (najlepiej morskiej lub himalajskiej)

Wszystkie składniki łączymy ze sobą i mieszamy do rozpuszczenia się soli, a następnie wypijamy. Po 6-8 godzinach można powtórzyć terapię.

 

Inne sposoby by sobie pomóc:

 1. Wypicie 0,5 litra wody przy pierwszych oznakach zbliżającej się migreny może znacznie złagodzić jej przebieg, a nawet pozwala całkowicie jej uniknąć
 2. Podczas ataków migreny dobrze jest się położyć w cichym, zaciemnionym i przewietrzonym pokoju, z chłodnym kompresem na czole, i postarać się zdrzemnąć.
 3. Czasem pomaga wypicie słodkiego napoju – ból może być spotęgowany niskim poziomem cukru w organizmie.
 4.   Zalecane są wyciągi z melisy lub kwiatu lipy
 5. Niektórym pomaga też joga i masaż relaksacyjny skroni.

 Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*