Listerine to skuteczny środek antyseptyczny do płukania jamy ustnej, stosowany przez wiele osób w celu codziennej higieny jamy ustnej. Ten płyn do płukania jest stosowany w celu poprawy zdrowia jamy ustnej i jest na rynku od ponad 100 lat.

Badania naukowe dowodzą, że Listerine jest skuteczny w ograniczaniu powstawania płytki nazębnej i zapalenia dziąseł, dzięki cechom antypłytkowym i przeciw zapaleniu dziąseł.
Jednak ten płyn do płukania nie tylko skutecznie przeciwdziała powstawaniu płytki nazębnej  i ogólnej poprawie zdrowia jamy ustnej. Ze względu na swoje antyseptyczne, przeciwgrzybicze, ściągające właściwości, jak i zawartość alkoholu, Listerine z pewnością sprawdzi się w naszym codziennym życiu na wiele innych sposobów. Upewnij się, że używasz oryginalnego brunatnego Listerine, a nie niebieskiego.

1. Lek na grzybicę paznokci

Jeśli zmagasz się z grzybicą paznokci, butelka płynu do płukania ust Listerine może pomóc w uleczeniu tego problemu w ciągu kilku dni.
Listerine zawiera tymol, który ma właściwości przeciwgrzybicze, które pomagają zabić grzyba odpowiedzialnego za zakażenie paznokci. To zapewnia szybką ulgę w objawach takich jak uczucie pieczenia i nadmiernego swędzenia.
Ponadto, działa jako środek antyseptyczny, aby zapobiec dalszej infekcji.

 

Do leczenia łagodnej grzybicy paznokci, wylej trochę płynu do płukania jamy ustnej Listerine na waciki i połóż je na dotkniętych zakażeniem paznokciach. Owiń je małym bandażem lub taśmą do mocowania. Zostaw je na około 45 minut, a następnie delikatnie wyszoruj paznokcie miękką szczoteczką. Umyj i dokładnie osusz. Powtórz raz dziennie.
W przypadku ciężkiej postaci grzybicy
, zmieszaj równe ilości Listerine i octu. Mocz stopy w roztworze przez 30 minut przed myciem. Powtarzaj 2 lub 3 razy w tygodniu.

2. Lek na grzybicę pachwin

Można użyć go do leczenia grzybiczego zapalenia pachwin, które powoduje swędzenie i dyskomfort. Właściwość chłodzenia płynu pomogą złagodzić swędzenie natychmiast.
Listerine działa antyseptyczne, redukuje ból i stan zapalny, a zawartość tymolu i alkohol pomaga zabić grzyba powodującego tę infekcję.

1. Namoczyć wacik w Listerine.
2.
Pocierać nim delikatnie zmienioną chorobowo skórę.
3.
Pozostawić do wyschnięcia. Następnie spłukać.
4.
Powtarzać 2 lub 3 razy dziennie przez kilka miesięcy.

Listerine może być stosowany w celu zmniejszenia swędzenia spowodowanego przez ugryzienia, jak również swędzenia reakcji na trujący bluszcz lub trujący dąb.

3. Wybiela żółte paznokcie

If your nails are discolored due to some kind of fungal infection, Listerine can reduce the yellowness and make your nails whiter than ever before. „>Jeśli twoje paznokcie są przebarwione z powodu jakiejś infekcji grzybiczej, Listerine może zmniejszyć zażółcenia i uczynić paznokcie bielsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Listerine zawiera kilka składników aktywnych, które mają właściwości przeciwgrzybicze, takie jak mentol, eukaliptol i tymol. Pomagają zwalczyć infekcję i przywrócić stan zdrowia paznokci.

–  Zmieszać równe ilości Listerine i octu. Moczyć przebarwione paznokcie w tym roztworze przez 20 minut, a następnie delikatnie wyszorować paznokcie miękką szczoteczką. Powtarzać codziennie przez kilka dni, aż paznokcie staną się białe.
Alternatywnie, moczyć przebarwione paznokcie w Listerine przez 20 minut. Codziennie przez tydzień, a potem zrobić sobie przerwę na tydzień, i powtórzyć procedurę w następnym tygodniu.

4. Zmniejsza łupież

Listerine można stosować do leczenia łupieżu, dzięki przeciwgrzybiczym właściwościom i zawartości alkoholu.
Zastosuj Listerine na skórze głowy. Masuj opuszkami palców kolistymi ruchami przez kilka minut. Pozostaw na 5 minut, a następnie szamponem umyj włosy jak zwykle. Stosuj 2 lub 3 razy w tygodniu. Można również spłukać włosy i skórę głowy mieszaniną wykonaną z ¼ szklanki Listerine i 1 szklanki wody. Później, umyć szamponem włosy jak zwykle. Powtarzać 2 lub 3 razy w tygodniu.
Ten popularny płyn do płukania jamy ustnej może być również stosowany w leczeniu ciemieniuchy u niemowląt, która jest ciężką postacią łupieżu.

5. Zabija wszy

Listerine działa dobrze w walce z wszami, przykry problem powszechny wśród dzieci w wieku szkolnym. Jest bezpieczny i skuteczny do stosowania u małych dzieci. Chłodzące właściwości dzięki zawartości mentolu pomagają również złagodzić swędzenie.

Masować skórę głowy i włosy odrobiną płynu do płukania ust.
Przykryć włosy czepkiem na 2 godziny.
Następnie umyj włosy łagodnym szamponem.
Podczas gdy włosy są jeszcze lekko wilgotne, należy użyć grzebień, aby usunąć martwe wszy i pozostałe ich jaja.
-Stosować
przez kilka dni, a następnie powtarzać co tydzień, w zależności od stopnia zakażenia.

Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 
Warto przeczytać  Jak uszkodzić tarczycę, pogorszyć samopoczucie a przy okazji nie spalić tkanki tłuszczowej ?

Uwaga: Przy stosowaniu Listerine na włosach i skórze głowy, upewnij się, że nie ma kontaktu z oczami i nosem. Nie należy także stosować go na wszystkie otwarte rany na skórze głowy.


6. Zmiękcza suche, pękające pięty

Aby zmiękczyć suche, popękane pięty, Listerine jest bardzo skuteczny.
Zawiera także tymol, składnik, który zabija bakterie odpowiedzialne za przykry zapach stóp. Plus, pomaga zmniejszyć potliwość stóp.

-Wlej 2 szklanki ciepłej wody do miski.
Dodaj 1 szklankę każdego: Listerine i octu.
Mocz stopy w tym roztworze przez 20 minut.
Dodaj więcej ciepłej wody, aby utrzymać temperaturę mieszaniny.
-Wyjmij stopy
i używając pumeksu szoruj martwe komórki skóry.
Ostatecznie, umyj nogi, dokładnie osusz i nałóż jakiś balsam.

Stosuj taki zabieg raz w tygodniu, aby utrzymać stopy miękkie i gładkie.

7. Zwalcza trądzik

Listerine działa jako skuteczny środek ściągający, co pomaga w leczeniu trądziku i innych niedoskonałości skóry. W przypadku stosowania miejscowego, łatwo przenika do skóry i pozwala wysuszyć zmiany trądzikowe. Zmniejsza również zaczerwienienia i stan zapalny.

Jego antyseptyczna natura pomaga zapobiegać infekcjom skóry.

Umyj twarz letnią wodą.
-Nałóż wacikiem
trochę Listerine na trądzik przed pójściem do łóżka.
Następnego dnia rano, umyj twarz ponownie.
Powtórzyć, w razie potrzeby codziennie.

8. Zwalcza nieprzyjemny zapach ciała


Płyn do płukania jamy ustnej działa również jako dezodorant. To może pomóc zabić zarazki odpowiedzialne za generowanie złego zapachu ciała.
Nadaje również piękny miętowy zapach i utrzymuje uczucie świeżości dłużej.

Namoczyć wacik w Listerine. Pocierać wacikiem pachy lub inny obszarach pachnący mało przyjemnie.
Można również wlać Listerine w butelce ze sprayem i rozpylać na obszarach, w których się pocimy.

9. Czyści podłogi i toalety

Wierzcie lub nie, może być również stosowany jako środek czyszczący do czyszczenia podłogi i toalety.
Listerine może zabić przykre zapachy i dezynfekować toalety, jak również podłogi w kuchni, łazience i innych obszarach. Korzystanie z Listerine eliminuje ryzyko narażenia na działanie środków czyszczących handlowych zawierających szkodliwe chemikalia.
Może on również pomóc zabić pleśni.

Dodaj 1 filiżankę Listerine do wiadra wypełnionego do połowy wodą i używaj go do czyszczenia podłóg.
Aby wyczyścić toaletę, wlać 1 szklankę płynu do płukania ust do muszli toalety, pozostawić przez 30 minut i wyszorować za pomocą szczotki klozetowej.

10. Dezynfekuje pranie


Podobnie jak Listerine usuwa bakterie z jamy ustnej, można go zastosować aby usunąć szkodliwe bakterie z bielizny. Upewnij się, że Listerine którego używasz nie zawiera sztucznych barwników, gdyż może pozostawić plamy. Może służyć jako środek do czyszczenia i dezynfekcji pralki.

-Dodaj 1 filiżankę Listerine do regularnego cyklu pełnego wsadu prania, zapewniając sobie czystszą i wolną od zarazków odzież. Pozostaw pranie do suszenia na słońcu dla bardziej skutecznych rezultatów. Do czyszczenia i dezynfekcji pralki, wlać 1 szklankę Listerine i uruchomić pustą pralkę.

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA