POMAGA W WALCE Z NOWOTWOREM

Kurkuma jest starożytną przyprawą i niesamowitym ziołem, była używana od wieków jako lek, przyprawa i środek aromatyzujący. Jest to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy występujących naturalnie i przeciwzapalnie obecnie w świecie roślin jadalnych.

Stwierdzono, że to dziwne zioło faktycznie pomaga w leczeniu raka trzustki i raka wątroby, które należą do chorób śmiertelnych. Składnik aktywny- kurkumina, pomaga zatrzymać wzrost nowotworu we wszystkich stadiach rozwoju.

Nie tylko kurkuma, lecz imbir i ananas są środkami przeciwzapalnymi i łagodzącymi w chorobach związanych z bólem, takich jak zapalenie stawów, fibromialgia i dnia moczanowa.

Należy pamiętać, że, aby uzyskać maksymalne korzyści dla zdrowia kurkuma powinna być wysokiej, jakości, oraz powinna być stosowana systematycznie.

Ważną informacją jest również to, iż kurkuma rozpuszcza się w tłuszczach, i dzięki temu jest lepiej wchłaniana i przyswajana. Bez tego jej działanie będzie znikome.

Najlepiej dodawać ją do różnych potraw, w kuchni hinduskiej najczęściej używana jest do potraw z ryżu i warzyw (szczególnie fasoli) oraz do domowych wypieków. Można stosować ją do barwienia jaj na twardo, omletów, sosów, sałatek, ryżu, zup kremowych, krabów, ostryg i mięczaków. W połączeniu z papryką jej wchłanianie zwiększa się 2000 razy. Powinna być również rozpuszczana w oliwie z oliwek (olej rzepakowy lub z siemienia lnianego)

Osoba, u której zdiagnozowano raka powinna diametralnie zmienić swój styl życia.  Odpowiednie odżywianie, ruch, dużo świeżego powietrza, relaks i koniecznie rzucenie palenia.

CHRONI PRZED CHOROBAMI WIEŃCOWYMI

Spożywanie kurkumy wykazało poprawę naszego lipogramu, poprawę parametrów parametrów HDL i LDL oraz obniżenie homocysteiny  . Zapobiega również krzepnięciu krwi i usuwaniu płytek niezbędnych do budowania ścianek w tętnicach.

NATURALNY ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY

Kurkuma jest moją tajną bronią przeciwko bólom głowy i różnymi stanami zapalnymi

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Kurkuma jest znana jako lek przeciwbólowy od wieków. Przyprawa okazała się skuteczna, przy czym stosowanie jej nie powoduje poważnych skutków ubocznych. W istocie wykazano, że polifenole zawarte w kurkumie wykazuje ponad sześćset korzyści zdrowotnych.

Zgodnie z badaniem klinicznym opublikowanym w czasopiśmie Medycyna alternatywna i uzupełniająca,kurkuma jest skuteczną alternatywą dla ibuprofenu w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.

Badanie zostało przeprowadzone na stu dziewięciu pacjentach z chorobą zwyrodnieniową stawówkolanowych. Podczas randomizowanego badania wyboru, niektórzy otrzymali 800 mg ibuprofenu, inniotrzymali 2000 mg kurkumy dziennie przez sześć tygodni. Ich poziom bólu podczas chodzenia,chodzenia po schodach i wykonywania innych czynności był mierzony. Po sześciu tygodniach poprawęmierzono w obu grupach, grupa zażywająca korkume wykazywała nieco lepszą wydajność. Grupa zkurkumą miała także wyższy poziom satysfakcji niż grupa otrzymująca ibuprofen.

SKUTECZNY ANTYDEPRESANT

Depresja jest zaburzeniem nastroju. Charakteryzuje ją stan przygnębienia i oraz wiele innych objawów, które u każdego mogą być różne. Lekkie stany depresyjne są powszechne, a w łagodnych postaciach depresji większość ludzi może prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia ( oczywiście z właściwym leczeniem i wsparciem ). Jednak skutki nieleczonej depresji mogą być katastrofalne, a nawet zagrażać życiu, więc nie warto udawać, że wszystko jest w porządku i przede wszystkim podzielić się niepokojącymi objawami z bliską osobą oraz udać się do specjalisty.

Badania przeprowadzone nad składem kurkumy i jego właściwościami udowodniły, że występujący w niej składnik – kurkumina jest skuteczna w zaburzeniach depresyjnych w taki sam sposób jak Prozac zawierający fluoksetynę. W przeciwieństwie do leku nie powoduje jednak żadnych skutków ubocznych. Naturalny sposób na pozbycie się objawów depresji jest więc w zasięgu ręki

OPÓŹNIA STARZENIE SIĘ

Wolne rodniki oraz stany zapalne odgrywają bardzo dużą role w procesie starzenia. Jak już wcześniej było wspomniane kurkumina zwalcza stany zapalne w organizmie, co znacznie może poprawić kondycje naszej skóry.

Wymienione tutaj korzyści dla zdrowia to tylko nie liczne z nich, jednak ochrona serca i walka z rakiem to spektakularne wyczyn tej przyprawy.

Aby poprawić ogólny stan zdrowia, dodajmy codziennie 1 łyżeczkę kurkumy do naszych codziennych posiłków np.: koktajlu czy zupy.

Niestety kurkumina jest słabo wchłaniana przez nasz organizm. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zwiększenie absorpcji, jednym z nich jest dodanie szczypty czarnego pieprzu.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Naturalny Bloker raka- Kurkuma!!!

HERBATA Z IMBIREM I KURKUMĄ – ZOBACZ CO POTRAFI

11 pokarmów, które naturalnie odblokowują tętnice i chronią przed zawałem serca.

Lemoniada z kurkumy leczy depresję lepiej niż Prozac! Jak ją przygotować ?

7 korzyści dla twojego organizmu, jakie przynosi spożywanie szczypty kurkumy dziennie

Kurkuma jest środkiem przeciwbólowym… Jest to fakt, o którym nigdy nie słyszałeś.