Telefony komórkowe – z roku na rok coraz nowocześniejsze i funkcjonalne cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzisiaj praktycznie nie wychodzimy bez niego z domu. Panikujemy kiedy nie możemy go znaleźć. Pędzimy aby naładować, gdy poziom naładowania baterii jest niski. Gdy nie mamy telefonu w naszym ręku lub w pobliżu – czujemy pustkę. Nieustannie sprawdzamy wiadomości i przeglądamy Facebook. Jesteśmy bardziej przywiązani do nich niż nam się wydaje. Nasze telefony komórkowe stają się przedłużeniem naszego ciała. Dosłownie. Aby ostudzić nasz zachwyt telefonami poniżej kilka słów o negatywnym oddziaływaniu telefonu na człowieka.

Ale zanim o telefonach – krótkie wprowadzenie, które naświetli wam kwestię promieniowania.

Istnieją dwa rodzaje promieniowania elektromagnetycznego:

Jonizujące – wysokiej częstotliwości i wysokiej energii ( promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie kosmiczne, itd.)

Niejonizujące – niskiej częstotliwości i niskiej energii (częstotliwości radiowe, częstotliwość zasilania, itp)

Telefony komórkowe promieniują w sposób niejonizujący. Połączenia bezprzewodowe czy też połączenia WiFi emitują energię, która jest pochłaniana przez ciało ludzkie, będące w bliskiej odległości urządzeń.

Promieniowanie jest zwiększone podczas połączeń telefonicznych, ale ekspozycja człowieka na te fale może trwać jeszcze długo potem.

Naukowcy wykonali szereg badań m.in. mierzono gęstość kości miednicy u 150 mężczyzn. Każdy z nich nosił telefon przy pasku przez 15 godzin na dobę przez około sześć lat. Naukowcy odkryli, że gęstość mineralna kości miednicy została zmniejszona od strony noszonej komórki.

 

W jednym przypadku kobieta bez predyspozycji do raka została dotknięta rakiem piersi. Lekarze, którzy badali kobietę zobaczyli na prześwietleniu, że komórki rakowe ułożyły się na kształt telefonu komórkowego. To wydawało się zaskakujące. Wtedy kobieta wyjaśniła, że zawsze chowa swój telefon w staniku…

Amerykańska FCC ( Federalna Komisja Łączności ) stworzyła wytyczne do pomiaru promieniowania na ludzkie ciało. Stworzono Specific Absorption Rate (SAR). Jest to miara szybkości, z jaką energia jest pochłaniana przez ciało człowieka podczas gdy jest narażone na działanie promieniowania. Prawna granica promieniowania telefonu komórkowego wynosi 1,6 w skali SAR czyli inaczej mówiąc 1,6 wata energii pochłanianej na kilogram masy ciała. Miara ta wykorzystuje efekty termiczne promieniowania telefonu.

Wymienione niżej telefony emitują promieniowanie niebezpiecznie bliskie granicy bezpieczeństwa:

Motorola Droid Maxx – SAR 1,54

Warto przeczytać  Zanim kupisz jedzenie przeczytaj etykietę i wyklucz produkty zaznaczone na czerwono 🔴 Twoje zdrowie może ucierpieć

Motorola Droid Ultra – SAR 1,54

Motorola Moto E – SAR 1,5

Alcatel One Touch Evolve – SAR 1,49

Huawei Vitria – SAR 1,49

Kyocera Hydro krawędzi – SAR 1,48

Kyocera Kona – SAR 1,45

Kyocera Hydro XTRM – SAR 1,44

BlackBerry Z10 – SAR 1,42

BlackBerry Z30 – SAR 1,41

(ZTE Source – SAR 1.41)

(ZTE Warp 4G – SAR 1.41)

Jak chronić się przed promieniowaniem?

Kilka rad, które pozwoli wam uniknąć promieniowania.

Przede wszystkim należy pozbyć się wymienionych szkodliwych aparatów telefonicznych. Za każdym razem, gdy stykasz się z którymś z nich, otrzymujesz zwiększoną ilość promieniowania niż w przypadku innych marek!

Bezpieczeństwo dzieci. Dzieci są bardziej podatne na działanie promieniowania, a to może powodować problemy z zachowaniem, problemy emocjonalne i społeczne oraz nadpobudliwość.

Zmniejszenie zużycia. Wyłącz telefon, gdy nie jest używany; Nie wystarczy ustawinienie trybu nocnego gdyż nawet uśpiony telefon – cały czas wysyła rakotwórczą energię.

Rozmawiaj tylko gdy masz dobry odbiór. Im słabsze połączenie, tym większą energię wysyła telefon.

Nie noś telefonu przy ciele. Należy unikać umieszczania go w kieszeni. Nie zaczepiaj też go do paska, a już kategorycznie nie noś telefonu w biustonoszu ( jak wspomniana wcześniej kobieta )

Wystarczy trzymać go z dala od siebie. Im dalsza odległość między Tobą a telefonem, tym mniejsza porcja promieniowania uderza w Twój organizm.

Używaj słuchawek lub zestawów głośnomówiących.

Zaszliśmy zbyt daleko, by teraz rezygnować z telefonów komórkowych. Jednak mądre korzystanie z telefonu pozwoli uniknąć niepotrzebnego promieniowania i tym samym oszczędzić nasze zdrowie Jeśli chcesz chronić siebie i swoją rodzinę przed rakiem unikaj promieniowania pochodzącego z telefonów komórkowych. Jest to tak samo ważne jak stosowanie zdrowej żywności czy unikanie złych nawyków dotyczących trybu życia.

Warto przeczytać  Dieta bezglutenowa a problemy ze skórą i łuszczycą / badania

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA