SPÓJRZ, co oznacza ból kostki, a co ból szyi?

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dr Susan Babel, psycholog, który specjalizuje się w depresji wywołane przez uraz mówi:
„Badania wykazały, że przewlekły ból może być spowodowany nie tylko przez urazy fizyczne, ale również przez stres i zaburzenia emocjonalne”(…)”Ból fizyczny ciała, bywa ostrzeżeniem dla osób, które muszą uporządkować swoje problemy emocjonalne.” Dr Susanne Babbel zdobyła tytuł magistra w dziedzinie psychologii na Uniwersytecie Johna F. Kennedy’ego, a później studiowała terapię ciała, umysłu i psychologię w Instytucie Uniwersytetu Santa Barbara. Obecnie regularnie pisze artykuły na temat traumy i depresji do Psychology Today Blog.

Ból głowy

Bóle głowy lub migreny mogą być spowodowane przez stres życia codziennego.  Jeśli ktoś cierpi na przewlekły ból głowy, potrzebuje trochę czasu dla siebie. Nie jednorazowo, ale każdego dnia trzeba zadbać o swoje samopoczucie, zafundować sobie odrobinę relaksu i wyciszenia. Złagodzenie stresu i wewnętrznego napięcia może pomóc złagodzić wszelkie bóle głowy.

Ból szyi

Ból szyi może oznaczać konieczność przebaczenia. Przebaczenia nie tylko innej osobie, ale również pogodzeniu się z samym sobą. Ważne, by myśleć o rzeczach, które kochamy i innych pozytywnych aspektach, co pomoże nam walczyć z bólem.

Ból barków

Ból barku to oznaka skumulowania napięcia emocjonalnego. Zasadniczo ból ten może obejmować całe ramiona. Staraj się myśleć o sposobach rozwiązania swojego problemu lub podziel się swoimi zmartwieniami z przyjaciółmi lub rodziną, co pomoże „zdjąć z twoich barków” emocjonalny ciężar.

Ból górnej środkowej części pleców

Brak wsparcia emocjonalnego może przejawiać się bólem w górnej części pleców pomiędzy łopatkami. Być może nie czujesz się doceniony lub też nie czujesz bliskiej więzi z inną osobą. Jeśli jesteś w związku, porozmawiaj ze swoją drugą połówką o swoich uczuciach. Jeśli jesteś osobą samotną, być może już czas, abyś zmienił ten stan rzeczy.

Ból dolnej części pleców

Ból krzyża może oznaczać, że masz problemy finansowe . Spróbuj usiąść i znaleźć rozwiązanie, by lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi lub sięgnij po profesjonalną pomoc doradcy finansowego. Może to być także czas, abyś otrzymał zasłużoną podwyżkę.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Czy wiesz , że przyczyną problemów z otyłością i nadwagą mogą być zaburzenia w naszej mikroflorze jelitowej ? Więcej na szkoleniu tutaj 

___________________________________________

Ból łokcia

Ból w łokciu i ramieniu może oznaczać brak elastyczności, jeśli chodzi o zmiany. Może on wyrażać opór co do naturalnych zmian, które dzieją się w Twoim życiu. Spróbuj je akceptować i płynąć z prądem. Jeżeli jednak zmiany oznaczają dla Ciebie przybycie problemów, lepiej spróbuj się im oprzeć.

Ból dłoni

Brak przyjaciół lub oddalenie się od nich może być przyczyną bólu w dłoniach. Staraj się poznać nowych przyjaciół lub udaj się na obiad z kolegami z pracy. Spędzaj aktywnie wolny czas, oraz poznawaj nowych ludzi.

Ból biodra

Boisz się ruszyć z miejsca, a zmiany i presja wynikająca z konieczności podjęcia decyzji mogą powodować ból biodra. Idź na przód i wprowadź konieczne zmiany. Dokonaj wyboru, a otwartą sprawę doprowadź do końca!

Ból kolana

Ból w kolanie może oznaczać, że myślisz zbyt wiele o sobie. Poświęć trochę czasu na wolontariat lub poświęć bliskiej osobie trochę swojej uwagi i pamiętaj, że nikt nie żyje wiecznie. Nikt też nie jest wolny od wad.

Ból łydki

Emocjonalny stres lub zazdrość może być przyczyną bólu łydek. Może to być czas, aby pozbyć się z życia rzeczy stresujących, a także osób i spraw budzących Twoją zazdrość.

Ból kostki

Ból w kostce może sugerować, iż potrzeba Ci więcej przyjemności w życiu. Poświęć sobie czas, aby samego siebie rozpieścić lub wpuść miłość do swojego życia. Zafunduj sobie przyjemność!

Ból stopy

TRZYMAM DIETĘ, ALE NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ z brzucha oraz ud a moje samopoczucie cały czas się pogarsza – jakie są przyczyny, co można zrobić? Więcej na szkoleniu tutaj 

Depresja może prowadzić do bólu stóp. Choroba ta jest trudna do pokonania, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby się przed nią bronić. Na przykład wypróbuj nowe hobby lub przygarnij zwierzaka. Znajdź coś, co sprawia Ci radość!

 

 

 

 

 

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz