Tarczyca znajduje się w przedniej części szyi i jest jednym z największych gruczołów wydzielania wewnętrznego w ludzkim organizmie, który kontroluje wrażliwość hormonów. Gruczoł kontroluje również stopień zużycia energii i syntezę białka.

Tarczyca odgrywa niezastąpioną rolę w organizmie. Sygnały o tym jak się czujemy mogą często płynąć właśnie z tarczycy. Być może czujesz się ociężały, zmęczony, miewasz lęki i czujesz się niezdolny do utraty wagi. Zazwyczaj w takiej sytuacji ludzie sięgają po leki, które tylko tłumią te objawy ale nie dają odpowiedzi skąd się biorą problemy ze zdrowiem.

Oto niektóre z najbardziej szkodliwych czynników, które niszczą Twoją tarczycę:

1) Metale ciężkie takie jak aluminium, rtęć, ołów i arsen są bardzo toksyczne i mają tendencję do gromadzenia się bezpośrednio w tarczycy. Szczególnie groźnym i najczęściej występującym pierwiastkiem jest rtęć. Większość ludzi nosi w sobie ten metal „dzięki” dentystom. Przyczyną tego zanieczyszczenia organizmu są opiłki metali. Niebagatelną rolę odgrywają też szczepionki i skażenie środowiska . Ludzie, u których stwierdzono wysoki poziom rtęci – często cierpią z powodu autoimmunologicznej choroby tarczycy.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

2) Stres jest jednym z głównych problemów związanych z tarczycą. Jeśli jest permanentnie zestresowany, twój organizm produkuje duże ilości kortyzolu, który jest hormonem stresu. Istnieje duża zależność między tarczycą i nadnerczami dlatego problemy z jednym gruczołem mogą mieć wpływ na działanie drugiego. Najlepszą sposobem byłoby nauczenie się panowania nad stresem aby w trudnych sytuacjach. Wiemy, że nie jest to takie proste. Pomocne mogą się okazać naturalne zioła, olejki eteryczne, lub medytacja, która działa uspokajająco.

3) Fluor, który jest często używany w wodzie pitnej i paście do zębów wpływa negatywnie na organizm poprzez zmniejszenie aktywności tarczycy. Badania wykazały, że leki zawierające fluor w rzeczywistości obniżają funkcje aktywności tarczycy. Aby zmniejszyć ilość toksyn używaj filtrów do wody i myj zęby naturalnymi produktami, takimi jak olej kokosowy czy olej z drzewa herbacianego.

 

Toksyny środowiskowe

Istnieje wiele czynników środowiskowych, które negatywnie wpływają na tarczycę. Niektóre z tych niebezpiecznych substancji chemicznych stosuje się codziennie, a na niektóre narażeni są jedynie ci, którzy mają z nimi kontakt w swojej pracy:

Pestycydy. Badania dowodzą, że nawet niskie dawki pestycydów mogą prowadzić do bardzo poważnych skutków zdrowotnych. Zatrucie organizmu środkami chemicznymi stosowanymi w gospodarstwach rolnych ma olbrzymi wpływ na działanie tarczycy i hormony przez nią produkowane ( szczególnie poziom tyroksyny ) i może w konsekwencji prowadzić do raka tarczycy.

Izoflawony, które są powszechnie spotykane w produktach sojowych. Negatywny wpływ soi na działanie tarczycy można zaobserwować u grup społecznych, które bardziej niż inne narażone są na niedoczynność tarczycy. Do tej grupy zalicza się głównie kobiety, które wchodzą w okres przekwitania. W wyniku eksperymentów przeprowadzonych na zdrowych ludziach, których karmiono nasionami soi stwierdzono, że spożywanie zbyt dużych ilości soi zawierającej izoflawony negatywnie wpływa na pracę tarczycy. Po miesiącu doświadczeń – wzrosło u nich stężenie TSH (utrzymało się w górnych granicach normy). Po upływie trzech miesięcy u połowy badanych osób pojawiło się wole, a także objawy, które mogłyby wskazywać na niedoczynność gruczołu tarczowego. Osoby, które poddane zostały badaniom cierpiały z powodu zaparć i narzekały na senność i ogólne osłabienie oraz zmęczenie. Objawy te ustąpiły w ciągu miesiąca po zakończeniu kuracji sojowej.

Nadchloran potasu stosowany jest do produkcji materiałów pirotechnicznych takich jak fajerwerki i paliwa rakietowego. Występuje też w układach uruchamiających poduszki powietrzne w samochodach. Ta niebezpieczna substancja jest stosowana na całym świecie i łatwo może przedostać się do wody. Może być przyczyną niedoczynności tarczycy.

Jak widać w zasięgu ręki istnieje wiele niebezpiecznych substancji, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie naszej tarczycy a tym samym na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Więcej na szkoleniu : 
zrzut-ekranu-2016-11-29-o-20-44-50

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA