Nocne skurcze nóg. Przyczyny i sposoby ich eliminowania

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Skurcze są bardzo bolesne i mogą być prawdziwym koszmarem, szczególnie kiedy budzą cię w nocy. Nocne skurcze nóg są nagłe i mimowolne. Najczęściej podlegają im mięśnie łydek.

Oprócz łydek skurcze mogą również występować w podeszwach stóp lub innych mięśniach ciała. W miejscu, w którym się pojawiają skurcze, możemy odczuwać twarde guzki.

Czas trwania tych skurczów może się wahać od kilku sekund do kilku minut. Chociaż silny ból może się szybko skończyć, mięśnie mogą pozostawać bolesne jeszcze przez pewien czas.

Skurcze może odczuwać każdy z nas, ale bardziej powszechne są u osób w średnim wieku lub starszych. Mogą również występować dość często u nastolatków i ludzi, którzy ćwiczą w nocy.

Dokładna przyczyna nocnych skurczów nóg nie jest jasna. Istnieje jednak wiele czynników dodatkowych, które mogą być przyczyną tego bolesnego problemu.

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Jak zbudować solidny fundament – 10 sposobów na wzmocnienie nóg

Oto niektóre z nich:

1. Odwodnienie.

Prawidłowe nawodnienie przyczynia się do zdrowszego ciała i umysłu. To również wpływ na wydajność mięśni. Woda stanowi 75 procent tkanki mięśniowej. Pomaga mięśniom kurczyć się i ułatwia rozluźnianie. Dlatego utrzymanie zbyt małego poziomu nawodnienia w ciągu dnia może być jedną z przyczyn skurczów nóg w nocy.

Woda jest również ważna dla właściwego przepływu składników pokarmowych w organizmie. Bez użycia wody, mięśnie będą pozbawione ważnych składników odżywczych, co może prowadzić do zachwiania równowagi elektrolitów ( głównie sodu, potasu, wapnia i magnezu ).

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

___________________________________________

W rzeczywistości, nawet niewielkie odwodnienie może utrudniać osiąganie wyników sportowych i zwiększyć szanse na skurcze w nocy.

Prawidłowe nawodnienie organizmu – sposób na lepsze zdrowie i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej

2. Niedobór składników odżywczych.

Każdy rodzaj nierównowagi elektrolitów mineralnych sodu, potasu, wapnia czy magnezu w organizmie, może przyczynić się do nocnych skurczów. Minerały te są odpowiedzialne za impulsy nerwowe i skurcze mięśni. To one przyczyniają się do tego aby mięśnie pracowały sprawnie.

Sód, jeden z głównych minerałów naładowanych dodatnimi jonami. Elektrolit pomaga utrzymać normalną równowagę płynów ciała i jest istotny dla wytwarzania impulsów nerwowych i skurczów mięśni.

Potas jest ważnym elektrolitem. Występuje we wszystkich komórkach organizmu, w tym komórkach mięśni i nerwów. Działa razem z chlorkiem sodu i generuje impulsy elektryczne w obrębie nerwów i mięśni.

Wapń bierze udział w skurczach mięśni, a także generuje impulsy nerwowe.

Magnezu stabilizuje adenozynotrójfosforan ( ATP ), jest źródłem energii dla skurczów mięśni, a także służy jako elektrolit w płynach ustrojowych.

Niedobór któregokolwiek z tych minerałów może prowadzić do różnorakich problemów m.in. skurczów mięśni.

Do tego niektóre witaminy z grupy B również mają wpływ na mięśnie, zwłaszcza witamina B12.

Schudniesz szybciej, jeśli nie będzie brakowało Ci ważnych pierwiastków i witamin

3. Nadmierny lub długotrwały wysiłek.

Stanie na twardej powierzchni przez długi czas, noszenie wysokich obcasów lub źle dopasowanych butów może przyczynić się do zmęczenia mięśni lub nadmiernego wysiłku. To z kolei może powodować bóle nóg w nocy.

Badania udowodniły, że długotrwałe stanie w miejscu pracy może być ważnym czynnikiem ryzyka rozwoju żylaków i nocnych skurczów nóg zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Badania sugerują nawet, że aby zapobiec problemom ze skurczami konieczne jest skrócenie lub przerwy w pracy.

Nie tylko pozycja stojąca ale również nieprawidłowe ułożenie nóg podczas siedzenia lub siedzenie w niewygodnej pozycji może przyczynić się do nocnych skurczów nóg.

Co lepiej spala tkankę tłuszczową – aeroby czy interwały ?

Jak spalić najwięcej tłuszczu i dowiedzieć się o nadchodzącym zawale? – elektroniczna skóra monitoruje …

GORĄCE POŚLADKI – KOMPLETNY TRENING NA POŚLADKI

10 punktów – Jak spalić tłuszcz z brzucha i boczków nie ryzykując utraty zdrowia ?

4. Ciąża

Kobiety w ciąży często doświadczają skurczów nóg w nocy. Zwykle rozpoczynają się w drugim trymestrze i trwają do końca ciąży. Te skurcze mogą różnić się intensywnością, od łagodnych do bardzo bolesnych.

Skurcze nóg w czasie ciąży mogą być spowodowane: uciskiem powiększonej macicy na nerwy miednicy, który wywołuje zastoje krwi w nogach , zmęczeniem lub zmniejszonym krążeniem w nogach związanym z ciśnieniem krwi dziecka.

Jeśli kobieta w ciąży często cierpi na skurcze nóg albo w ciągu dnia lub w nocy, ważne jest, aby omówiła ten problem z lekarzem. Lekarz najprawdopodobniej dla zmniejszenia napięcia mięśni zaleci odpowiednie witaminy oraz magnez albo wapń w tabletkach.

5. Niedoczynność tarczycy

Niski poziom hormonów tarczycy może pośrednio przyczynić się do osłabienia mięśni, jak również skurczów łydek w nocy.

Hormony tarczycy mogą wpływać na wchłanianie i wykorzystanie wapnia. Niedobór wapnia jest związany z osłabieniem mięśni, drętwieniem, bólem i skurczami.

Niski poziom hormonów tarczycy prowadzi do słabego metabolizmu. Dobry metabolizm jest ważny dla energii oraz tego jak mięśnie czują się po wykonaniu regularnych ćwiczeń.

Niski poziom hormonów tarczycy często zwiększa stan zapalny, który może przyczyniać się do skurczów mięśni i bólu.

Masz chorą tarczycę – może pomoże sproszkowana świńska tarczyca?

Jak schudnąć przy niedoczynności tarczycy? Dieta + naturalne leczenie

Choroby tarczycy a dieta – odżywianie odgrywa istotną rolę w utrzymaniu tarczycy w zdrowiu
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz