Duża, masywna i przyciągająca wzrok klatka piersiowa to marzenie każdego mężczyzny. Niestety na wstępie chciałbym zaznaczyć, że często jej kształt i masa to nasze uwarunkowania genetyczne. Często, ale nie zawsze. Nie zawsze też musimy się na to dobrowolnie godzić. Dlatego zdecydowałem się przedstawić wam 3 kroki, które powinny towarzyszyć wam w waszym codziennym treningu.

Krok Nr 1- wykonuj różne rodzaje pompek!

O  popularnych pompkach chyba już napisano wszystko. Pragnę tylko przypomnieć, iż istnieje… właściwie to nie wiem ile… setki? opcji wykonywania tego ćwiczenia. Poniżej przedstawiam wam więc moje ulubione, które wpływają nie tylko na mięśnie klatki piersiowej, ale przy okazji na mięśnie obręczy barkowej, ramion.

 

Pompki na hantlach + przyciąganie hantla

 

 

Pompki na piłce lekarskiej.

 

Pompki na sztandze

Pompka wykonywana z nogami na podwyższeniu

Pompka typu „pike”

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Krok nr 2- wykonuj stricte trening siłowy 

W tym kroku mam na myśli przede wszystkim metodę treningową. Otóż teoria wychowania fizycznego, mówi nam, iż aby tworzyć siłę (a co za tym idzie masę mięśniową) nie powinniśmy przekraczać 5 powtórzeń ćwiczenia w jednej serii (obciążenie na poziomie 80-90% Twojego maxa, a przerwa między seriami powinna być długa, nawet do 5 min). Dziwne prawda, że w okresie popularnie nazywanej „masy” (chociaż sam tego nie praktykuje) kładziemy się na ławeczkę i pierwsza seria pyk 12 powtórzeń albo nawet 14. Jak to zwykle bywa… teoria i praktyka często się nie pokrywa. Poniżej klasyczne ćwiczenia siłowe z opisanymi powtórzeniami.

Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 
Warto przeczytać  Cukier i gluten - sprawcy nieszczelności jelit.

4 powtórzenia, obciążenie 80%, 5 serii

 

4 powt, 90% obciążenia, 5 serii

 

powt. 3, 90% obciążenia, 6 serii

 

Krok Nr 3- zawsze wykonuj na koniec treningu ćwiczenia rozciągające

Ćwiczenia rozciągające przy treningu klatki piersiowej bardzo pozytywnie wpływają na jej kształt. Dzięki temu zabiegowi klatka „rozszerza się”. Wpływ na to mają oczywiście poszczególne aktony mięśniowe, które pracują podczas rozciągania. Najlepiej (oczywiście jak kto lubi) wykonywać ćwiczenia rozciągające na wolnym ciężarze (hantlami).

„rozpiętki” jednorącz

 

Przenoszenie oburącz hantla za głowe

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA