W naszych domach czy biurach często stosujemy różnego rodzaju rośliny do dekoracji i „odświeżenia” otoczenia.

Ale oprócz tego celu, rośliny są również w stanie odpędzić negatywną energie, a co za tym idzie poprawić przepływ pozytywnej energii.

Eksperci wyjaśniają, że istnieją konkretne rośliny, które wykazują silniejszą zdolność do promowania pozytywnej energii. Poniżej TOP 10 takich roślin:

1. Kaktus

Kaktus może nie daje pierwszego wrażenia, które byłoby super pozytywne ze względu na to iż można się o niego skaleczyć. Uważa się jednak, iż kaktus pomoże Ci odpędzić intruzów, zazdrość, hipokrytów i złośliwych ludzi. Pomaga on nawet pochłonąć szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne od urządzeń gospodarstwa domowego.

2. Mięta pieprzowa

Roślina to znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych, ale została również zastosowana do odwrócenia zazdrości i czarów ;). Mięta daje poczucie dobrego samopoczucia, a według niektórych przyciąga dobrobyt ekonomiczny.

3. Bambus

Bambus jest jedną z najbardziej popularnych roślin w naszych domach ostatnich czasów, przynosząc nowoczesny i wyrafinowany akcent do naszych domów. Znany jest z promowania pozytywnej energii. Uznaje się, iż oferuję przejrzystość i czystość życia. Jeśli masz w domu bambusa to przyniesie Ci spokój, poczucie komfortu i będzie odpychać zazdrość.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

4. Jaśmin

Jaśmin przynosi szczęście i dobrobyt i dlatego nazywa się ją „rośliną małżonków”. Zaleca się by trzymać jaśmin w sypialni lub w innych miejscach, gdzie para spędza większość swojego czasu, ponieważ pomaga budować romans i wzmacnia relacje w sposób duchowy.

5. Rozmaryn

Roślina ta została wykorzystana w różnych kluturach na całym świecie w historii od czasów starożytnych, ze względu na swoje właściwości lecznicze. Rozmaryn jest również rośliną, która potrafi przyciągnąć szczęście i szczerą miłość. Zaleca się, aby zachować świeży rozmaryn w domu, jak również rozmieścić gałązki płóciennych woreczkach i roznieść je po całym domu, aby wzmocnić lojalność ludzi wokół Ciebie.

6. Mięta

Mięta jest znana przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych, ale poza tym, że pomaga na nasz ogólny stan zdrowia promuję też pozytywną energie. Uważa się, że walczy z negatywną energią i pomaga w przypadkach bezsenności. Mięta może także poprawić komunikacje w rodzinie.

Przeczytaj również: 6 Zmian które spowodują, że będziesz mniej chorować ! Proste porady

Przeczytaj

Jak wyhodować drzewko awokado w ogrodowej doniczce

7. Tymianek

Odkąd tymianek został uznany w starożytności za roślinę, która eliminuję złe wibracje w powietrzu, uważa się, że likwiduje senne koszmary, walczy z wibracjami, a także promuje samoocenę. Zapewnia ochronę domu i członków rodziny.

8. Chryzantemy 

Ta piękna roślina doda świeżego i dekoracyjnego akcentu dla Twojego domu. Chryzantemy są szczególnie polecane do miejsc, w których panują napięcia i spory, ponieważ promuje pozytywny nastrój i odprężenie.

9. Eukaliptus

Eukaliptus uznaję się za roślinę, która potrafi przyciągnąć dobrobyt finansowy, więc jest zalecany do biur i przedsiębiorstw. Chroni przed negatywną energią. Możesz mieć go w swoim domu, ponieważ pomaga przy śnie.

10. Aloes

Jedna ze sławniejszych roślin ze względu na swoje właściwości lecznicze. Jednakże aloes znany jest również z tego, że chroni nas przed negatywną energią, zawiścią i pechem. Przyciąga pozytywne wibracje i szczęście.

skonczony

10 Plants that Attract Positive Energies