Jak usunąc pasożyty – Ziemia okrzemkowa i jej zalety

Zaskocz znajomych - wyślij ten artykuł
 • 507
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  507
  Shares

Ziemia okrzemkowa jest naturalnie występującą skałą powstałą ze skamieniałych szkieletów okrzemki, składająca się głównie z pancerzyków jednokomórkowych glonów. Sproszkowana działa mechanicznie na nasze ciało, przyczynia się do  zniszczenia szkodników, owadów, pasożytów i patogenów. Spożywcza ziemia okrzemkowa jest bez chemikaliów i nie zawiera toksyn.

Ziemia okrzemkowa ma wiele zastosowań, spośród nich można wyróżnić – detoksykację wewnątrz i na zewnątrz, ochronę zwierząt domowych i gospodarskich od pasożytów i insektów, ochronę podwórka i ogrodów przed szkodnikami.

Detoks

Dodaj ziemię okrzemkową do swojej diety w celu detoksykacji. Pasożyty mogą przyczyniać się do nietolerancji pokarmowych, nudności, dolegliwości jelit, bólu, swędzenia, astmy, infekcji zatok oraz wieloma innymi reakcjami alergicznymi.

Ziemia okrzemkowa oczyszcza z rtęci, kadmu, ołowiu i innych metali ciężkich, usuwa szkodliwe toksyny i może złagadzać skutki spożywania produktów GMO (nafaszerowanych pestycydami – głównie RANDAP). Posiada również właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Oprócz detoksykacji i właściwości niszczących patogeny ziemia okrzemkowa pomaga obniżyć ciśnienie krwi i przyczynia się do produkcji kolagenu. Poprawia dzięki temu koloryt skóry oraz wzmacnia ścięgna i stawy.

Zaleca się zażywać doustnie, na czczo, gdyż może powodować zaparcia. Rozpocząć od porcji pół łyżeczki, z czasem zwiększyć do dwóch czubatych maksymalnie. Dokładnie wymieszać w 120ml wody, a następnie wypić, popić ponownie szklanką wody.

Początkowo może wystąpić reakcja Herxheimera , co może powodować bóle brzucha oraz objawy grypopodobne. Jest to normalna reakcja na detoks pasożytniczy i patogenny. Podczas ich śmierci uwalniane są toksyny. Objawy ustąpią po kilku dniach.

Niektóre objawy zakażenia pasożytami

Trudności z zasypianiem
Utrata apetytu
Skurcze jelit
Zmęczenie i osłabienie
Zawroty głowy
Cuchnące gazy
Niestrawność
Wzdęcia
Alergii pokarmowych
Trudności z zasypianiem

Śródki które pomogą usunąć ci pasożyty :

Ziemia okrzemkowa
Tymianek
Piołun
Goździki
Czosnek
Korzeń prawoślazu

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Ochrona zbóż i suchej żywności

 • Dodaj ziemię okrzemkową do ziaren i roślin strączkowych, aby utrzymać je z dala od szkodników.

Ogród

 • Rozsyp ziemię okrzemkową wzdłuż zewnętrznych krawędzi parapetów i drzwi, w celu uniknięcia obecności pająków i mrówek do domu.
 • Wsyp do zraszacza trawników, aby uniknąć pcheł i innych owadów gryzących. Można posypać przydrożne krzaki.

Zwierzęta i hodowla

 • W celu zabicia pcheł stosować bezpośrednio na sierść zachowując dużą ostrożność. Zapobiegamy tym samym ich ponownym nawrotom. Unikaj powstawania okrzemkowego kurzu/pyłu. Podczas aplikacji załóż maskę na mordę zwierzęcia, aby zabezpieczyć go przed wdychaniem pyłu. Dodaj też małą ilość do pokarmu, aby zabić robaki i pasożyty wewnątrz.
 • Posypać glebę wokół hodowli, kurnik, stodołę
 • Posypać meble, dywany i pęknięcia wokół krawędzi listew. Pozostawić na kilka godzin lub dłużej, a następnie odkurzyć.

Używaj zawsze dobrej jakości ziemi okrzemkowej, unikaj jej wdychania, pamiętaj również, że może zabijać też pożyteczne owady, dlatego należy zachować ostrożność.

 Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*