Najmocniejsze trucizny występujące w naszym środowisku

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

W odpowiedzi na pytanie o najsilniejsze trucizny na pewno znajdzie się cyjanek, arsen czy strychniny. Nie są to jednak najbardziej znane substancje toksyczne. Bardziej trująca niż powyższe będzie chociażby tetrodotoksyna zawarta głównie w rybach rozdymkowatych, która zatruwa blisko 50 Japończyków rocznie. Ryba jest przysmakiem w kraju kwitnącej wiśni, jeśli nie została odpowiednio przyrządzona może doprowadzić do śmierci.

Rozdymkowate

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
  1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
  2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
  3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
  4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

Truciznę wykryto również w hapalochlaenachjest to rodzaj ośmiornic żyjących w Oceanie Indyjskim, a także kilku gatunkach małych żab w Brazylii.

LD50 (dawka śmiertelna 50%) – ilość potrzebna do zabicia 50% badanej populacji – oznacza toksyczność danej substancji, zazwyczaj przeliczany na kilogram masy ciała. W przypadku cyjanku sodu wychodzi to około 6mg na kg. Dla porównania tetrodotoksyny potrzeba zaledwie 300 mikrogramów przyjmując doustnie, lub 10 mikrogramów na kg w przypadku wstrzyknięcia

Oszacowanie toksyczności nie jest łatwe, w głównej mierze zależy on od sposobu zatrucia. Jeśli połkniemy płynną rtęć (w odróżnieniu od wdychania oparów) to bardzo prawdopodobne jest, że przejdzie przez nas nieszkodliwie. Jednak, gdy w 1996 roku amerykański profesor, któremu spłynęły na rękawiczki dwie krople dimetylu i rtęci doprowadziło to ostatecznie do kilkumiesięcznej śpiączki, poprzez przeniknięcie substancji przez rękawiczki, a potem skórę.

Niemniej jednak istnieją jeszcze silniejsze związki toksyczne. Oto 5 naprawdę śmiercionośnych trucizn, wszystkie co najmniej sto razy bardziej trujące niż cyjanek, arsen czy strychniny.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/