Wąchania Rozmarynu może zwiększyć pamięć o 75%.

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Rozmaryn to niesamowite wielofunkcyjne zioło. Jej liście stosowane były już w medycynie ludowej od wieków. Rozmaryn był już znany w Grecji, jako preparat do poprawy pamięci. Studenci często umieszczali gałązki rozmarynu we włosach podczas nauki do egzaminów. Można znaleźć też odniesienia do rozmarynu w Hamleci, kiedy Ophelia oświadcza „Nie ma rozmarynu, to na pamiątkę: módlcie się, miłość, pamiętam…”

Badania wykazały, że kwas rozmarynowy, który zawiera w swoim składzie blokuje przedostawanie się wodnych rodników do mózgu, które negatywnie wpływają na pamięć. Inne naturalne kwasy pomagają chronić komórki organizmu i DNA przed uszkodzeniami również wolnych rodników.

W serii testów wykazano, iż osoby, które wąchały olejek z rozmarynu zapamiętywały o 60-75% więcej niż osoby, które tego nie robiły.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

 

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Badania opublikowane w Therapeutic Advances In Psychophsrmacology sugerują że związek chemiczny cyneol znajdujący się w rozmarynie odpowiedzialny jest za lepsze funkcjonowanie pamięci. Badania wykazały, że podczas aktywności mózgu cyneol wchłania się do krwiobiegu szybciej i można zaobserwować bardziej pozytywne wyniki w obszarze zapamiętywania.

 

Inne właściwości Rozmarynu:

– łagodzi migreny oraz bóle głowy

– używany jest również w leczeniu zawrotów głowy i epilepsji

– podnosi ciśnienie krwi

– wspomaga odzyskiwanie sił po długoterminowym stresie

– wykazuje działania przeciw bólowe i przeciwzapalne

– stymuluje wzrost włosów

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

– kąpiel w rozmarynie działa natomiast pobudzająco

 

 

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz