Nutella – co w niej znajdziemy ?

Zaskocz znajomych - wyślij ten artykuł
  • 51
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    51
    Shares

Wszyscy wiemy jak szkodliwa jest żywność GMO ( każdy z nas w  mniejszym lub większym stopniu słyszał to pojęcie). Nie każdy ma jednak świadomość, iż właśnie Nutella to produkt, który w całości składa się z takich składników. Ze względu na potężne działanie reklamy żyjemy w przeświadczeniu, iż Nutella to produkt, zdrowy i odżywczy. Tym czasem to jedno wielkie kłamstwo. Okazuję się, iż podstawowe 4 składniki Nutelli składają się z produktów, GMO.

Soja

Ta wykorzystywana do Nutelli pochodzi z krajów zachodnich gdzie produkty zużywane są w dużych ilościach i poddawane są inżynierii genetycznej. Do Nutelli używana jest lecytyna sojowa oraz emulgatory, co ma negatywny wpływ na zdrowie. Liczne badania wskazują, iż:

– przenikają do tarczycy

– powodują depresję, zmęczenie, przedwczesną dojrzałość płciową

– wpływa na niekontrolowany wzrost masy ciała

– może również powodować raka piersi

Cukier

Pozyskiwany z buraka cukrowego, który traktowany jest różnymi chemikaliami i pestycydami. Producent Nutelli nie zważają na to uwagi tylko na niską cenę tego produktu. Niestety cukier ten jest neurotoksyczny, przenika przez krew i niszczy komórki mózgowe. Powoduję ADD, ADHD, stany depresyjne, autyzm, migreny oraz niepokój.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________
Odtłuszczone mleko

Mimo, że produkty mleczne są na ogół kojarzone z wizerunkami krów wypasanych na zielonych pastwiskach to rzeczywistość jest zupełnie inna. Mleko znajdujące się w Nutelli pochodzi od krów karmionych modyfikowaną kukurydzą oraz faszerowanych antybiotykami. Co w rezultacie prowadzi do produkcji słabej, jakości mleka, które w sproszkowanej postaci dodawane jest do Nutelli. Taki produkt posiada dużą ilość złego cholesterolu.

Wanilina

Waniliny stosowane w Nutella produkowane są w fabrykach w Chinach i są to jedne z najgorszych produktów w Nutelli. To sztucznie wytwarzany produkt, któremu chemicznie nadawany jest smak i zapach wanilii. Dzięki technologii, można zrobić go tanio z ropy naftowej w laboratorium. Podobnie jak cukier jest neurotoksyczna i uszkadza komórki mózgu.  Wanilia posiada w składzie nieoznakowany, MSG, który wykazuje działania pobudzające nasz mózg. Myślimy, zatem iż coś smakuje lepiej ( niż w rzeczywistości jest), a tym samym jemy tego więcej.

 

Sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy to zdrowy produkt i czy należy podawać go dzieciom?3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*