Kiedyś nadużywałem ibuprofenu.

W przeszłości na jednym z  ligowych meczy koszykówki na pełnym biegu wpadłem na tzw: „piwot” zawodnika z przeciwnej drużyny, jego łokieć z niesamowitym impetem uderzył w mój nos miażdżąc go a ja tracąc przytomność upadłem tak niefortunnie, że zmiażdżyłem dyski w lędźwiach. Po operacji nosa przez 1,5 toku   cierpiałem na przewlekły ból głowy i stany zapalne w odcinku lędźwiowym . W wieku 23 lat moje częste bóle głowy i pleców stały się tak poważne, że praktycznie zmieniły się w jeden ciągły ból. Przez cztery i pół roku ból ten towarzyszył mi podczas każdej minuty mojego życia (nie żartuję). Brałem ibuprofen kilka razy dziennie, przekraczając dzienne maksymalne dawki. Nawet nie dlatego, by złagodzić ból, ale za każdym razem miałem nadzieję, że wydarzy się cud i ból zniknie.

Nigdy nie dowiedziałem się, że ibuprofen lub inne przeciwbólowe OTC (leki bez recepty) mogą być szkodliwe dla mojego zdrowia. Lekkoatleci na uczelni, do której uczęszczałem, traktowali ibuprofen jak cukierki stosując go przy wszystkich drobnych urazach. Każda strona internetowa i lekarz propagował ten lek. Myślałem, że jego zażywanie jest słuszne.

Okazuje się, że ibuprofen jest w rzeczywistości szkodliwy dla zdrowia i istnieją znacznie lepsze alternatywne środki przeciw bólowi i stanom zapalnym.

W piśmie medycznym Lancet ibuprofen został opisany jako toksyczny środek niebezpieczny dla serca obok Vioxx – zakazanego leku przeciwzapalnego, który spowodował tysiące zgonów z powodu leczenia nim chorób sercowo-naczyniowych. Obecnie nie zażywam ibuprofenu ani innego leku przeciwbólowego przez ostatnie trzy lata. Żyję bez bólu i naturalnie. Chcę zaproponować Państwu to samo.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Kurkuma jest moją tajną bronią przeciwko bólom głowy i różnymi stanami zapalnymi

Kurkuma jest znana jako lek przeciwbólowy od wieków. Przyprawa okazała się skuteczna, przy czym stosowanie jej nie powoduje poważnych skutków ubocznych. W istocie wykazano, że polifenole zawarte w kurkumie wykazuje ponad sześćset korzyści zdrowotnych.

Zgodnie z badaniem klinicznym opublikowanym w czasopiśmie Medycyna alternatywna i uzupełniająca, kurkuma jest skuteczną alternatywą dla ibuprofenu w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.

Badanie zostało przeprowadzone na stu dziewięciu pacjentach z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych. Podczas randomizowanego badania wyboru, niektórzy otrzymali 800 mg ibuprofenu, inni otrzymali 2000 mg kurkumy dziennie przez sześć tygodni. Ich poziom bólu podczas chodzenia, chodzenia po schodach i wykonywania innych czynności był mierzony. Po sześciu tygodniach poprawę mierzono w obu grupach, grupa zażywająca korkume wykazywała nieco lepszą wydajność. Grupa z kurkumą miała także wyższy poziom satysfakcji niż grupa otrzymująca ibuprofen.

Kurkuma jest nie tylko skuteczna, bezpieczna i naturalna, ale również dostępna dla wszystkich, niedroga i sprawdzona.

Patrząc na te niesamowite wyniki zrozumiałem jak proste, tanie, bezpieczne i skuteczne jest stosowanie kurkumy jako środka przeciwbólowego, można czuć wielkie podekscytowanie. Następnym razem mając ból głowy lub inny ból, po prostu idź otworzyć szafkę kuchenną i sięgnij po kurkumę jako po twój nowy lek. Czy znacie jakieś inne niesamowite naturalne środki uśmierzające ból?

Przeczytaj również:

IBUPROFEN- ŚMIERĆ W PASTYLKACH NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

CO DZIEJE SIĘ W TWOIM ORGANIZMIE PO ZJEDZENIU 1 ŁYŻECZKI KURKUMY DZIENNIE

źródła :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204250150508147&set=a.1069354328303.12190.1059432125&type=1

http://www.greenmedinfo.com/blog/turmeric-beats-ibuprofen-arthritis-knee

http://www.activistpost.com/2014/04/turmeric-beats-ibuprofen-for-arthritis.html

http://www.greenmedinfo.com/blog/turmeric-beats-ibuprofen-arthritis-knee

http://wakeup-world.com/2014/04/05/turmeric-beats-ibuprofen-for-arthritis-of-the-knee/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=turmeric-beats-ibuprofen-for-arthritis-of-the-knee

http://www.drugs.com/vioxx.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Polyphenol

http://www.liebertpub.com/overview/journal-of-alternative-and-complementary-medicine-the/26/

No One May Want Another Over-The-Counter Painkiller Again After Reading This