Amerykański Instytut Raka stwierdza, że liczne badania wykazały, iż 70 % wszystkich nowotworów ma związek z nie odpowiednim jedzeniem.  Proste zmiany w schemacie żywieniowym oraz popraw stylu życia może w dużej mierze pomóc w eliminacji nowotworów w naszej populacji.

W tym artykule przedstawimy 11 produktów, które w dużym stopniu mogą przyczynić się do rakotwórczych zmian w naszym organizmie. Wyeliminuj z diety te pokarmy, a poprawisz swoje samopoczucie i zmniejszysz ryzyko zachorowania na raka.

Cukier.

Osoby, które mogą być zagrożone zachorowaniem na raka, powinny niezwłocznie wyeliminować cukier z diety. O tym się nie mówi, ale cukier to doskonała pożywka dla pasożytów i komórek nowotworowych. Cukier powoduje, iż guzy rosną szybciej.

Nie organiczne owoce i warzywa.

Nie- organiczne owoce i warzywa zostały opracowane z nasion GMO, pestycydów i herbicydów. Wszystkie one są niebezpieczne dla zdrowia i przyspieszają rozwój komórek rakowych.

Tłuszcze trans.

Czyli utwardzone lub uwodornione oleje roślinne, proces ten ma na celu zmianę konsystencji tłuszczu z ciekłej na stałą. To najgorszy rodzaj tłuszczu i bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Same oleje roślinne są bardzo zdrowe, ale proces utwardzenia powoduje, że zmieniają się ich właściwości.  Nie tylko podnoszą poziom LDL (złego cholesterolu) i trójglicerydów we krwi, ale dodatkowo wpływają na obniżenie poziomu HDL (dobrego cholesterolu), co z kolei poważnie zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy i może prowadzić do osłabienia systemu odpornościowego.  Zwiększa również ryzyko powstawania chorób nowotworowych.

Przetworzona żywność.

Naszpikowana jest takimi produktami jak cukry, konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki oraz innymi niezdrowymi składnikami. Wszystko to ma na celu podkręcenie i uzależnienie od smaków oraz powoduję, iż żywność ma długi termin przydatności. To wszystko jednak ma wpływ na rujnowanie naszego organizmu. Spożywanie żywności przetworzonej  doprowadza do kumulowania się w organizmie niezliczonej ilości toksyn.  Ma też ogromny wpływ na wzrost chorób cywilizacyjnych m.in. wzrost liczby nowotworów i alergie.

Soja izolat białka.

Głównym problemem jest to, iż w prawie 95% produkt ten sprowadzany jest do Polski genetycznie modyfikowany. Taka soja spryskiwana jest niebezpiecznym herbicydem,  roundapem. Aktywnym składnikiem tego nawozu jest glifosat, który niszczy kod DNA oraz komórki narządów płciowych. Powoduje on bardzo poważne skutki dla zdrowia,  min. rozregulowuje równowagę hormonalną u kobiet, powoduje uszkodzenia płodu i wiele wad genetycznych w tym deformację płodu, a nawet autyzm i raka. Sprawdzaj etykiety i kupuj soje uprawiana organicznie lub taką, która została poddana długiej fermentacji. Tylko ten proces powoduje neutralizację fitynianów, i sprawia, że tracą one swoje anty-odżwycze działanie.

Zdrowe odchudzanie nie było nigdy tak proste. Praktyczne kursy wideo, e-booki i jadłospisy

W 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie. Zastanawiasz się dlaczego jestem tego taki pewien?

Utwardzona i wędzona żywność.

Taka żywność traktowana jest azotanami, które chronią żywność przed naturalnymi procesami gnicia, poprawiają również barwę żywności. Tyczy się to głównie wszelkiego rodzaju mięs. Po ugotowaniu azotyny i azotany zamieniają się w związki nitrozowe, które powodują ryzyko powstania komórek rakowych.

GMO.

Organizmy Modyfikowane Genetycznie (GMO) są to rośliny lub zwierzęta, które dzięki modyfikacji w ich genomie – materiale genetycznym – uzyskały nowe cechy. Modyfikacja genetyczna zwykle polega na ustawieniu nowego genu, (co fizycznie jest fragmentem DNA) do genomu modyfikowanego organizmu. Jednak można także i wyciszać geny poprzez wprowadzenie komplementarnego genu kodującego tzw. nonsensowne RNA, czy też za pomocą kierowanej mutagenezy, wywołać mutacje w konkretnym genie, co może doprowadzić do jego inaktywacji (dokładnie inaktywacji produktu tego genu). Coraz więcej żywności traktowana jest w ten sposób. Czytaj etykiety i wystrzegaj się takich pokarmów.

Mięso z grilla.

Podczas grillowania mięsa powstają określone procesy spalania, podczas których wytwarzają się wielopierścieniowe węglowodory, dodatkowo kapanie tłuszczu na rozgrzany węgiel czy drewno powoduje również wytwarzanie się innych rakotwórczych substancji. To wszystko przenoszone jest na mięso wraz z unoszącym się dymem i jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Ryby hodowlane.

Stawy typowo hodowlane są zazwyczaj przepełnione i takie ryby bardziej narażone są na infekcje i różne choroby np. tzw. wszy morskie. Z tego względu hodowcy często traktują je różnego rodzaju chemikaliami i pestycydami. Dzikie ryby lub z ekologicznych upraw są pozbawione tych szkodliwych substancji.

10. Biała mąka.

Nasiona, z których opracowane są ziarna komercyjne zostają potraktowane fungicydami. To środki grzybobójcze, mające szerokie zastosowanie w ochronie upraw rolniczych. Następnie pryskane są pestycydami i poddawane prysznicowi gazu chlorku, który ma na celu wybielić ziarna i przyspieszyć jego dojrzewanie. W efekcie końcowym skrobia, którą kupujemy jest pełna rakotwórczych substancji.

Popcorn z mikrofali.

Torba, w którym znajdują się ziarenka kukurydzy nasączona jest kwasem perfluorooktanowy (PFOA), ma to na celu utrzymanie oleju w opakowaniu. Po ogrzaniu te chemikalia wnikają w popcorn, i zaraz po spożyciu przenikają do krwiobiegu poczym zanieczyszczają organizm.  Kwas ten zwiększa ryzyko bycia bezpłodnym oraz zachorowania na raka wątroby, jąder czy trzustki.