Stowarzyszenie Konsumentów Ekologicznych, Międzynarodowa Fundacja na rzecz Rolnictwa Ekologicznego, związek Regeneration International oraz organizacja Millions against Monsanto, wraz z dziesiątkami innych grup rolniczych i ekologicznych, w przyszłym roku, w Światowy Dzień Żywności, tj. 16 października 2016, zamierzają wnieść oskarżenie do trybunału w Hadze przeciw Monsanto za zbrodnie przeciwko ludzkości i środowisku naturalnemu oraz o ekoeksterminację.

Według organizacji, od początku dwudziestego wieku Monsanto wprowadziło na rynek szereg wysoce toksycznych produktów, które trwale zniszczyły środowisko oraz spowodowały choroby, a nawet śmierć tysięcy ludzi.

Na liście tych substancji znajdują się: PCB, polichlorowane bifenyle, jedne z 12 grup trwałych zanieczyszczeń organicznych, uszkadzają ludzki i zwierzęcy układ rozrodczy, 2,4,5-T, kwas 2,4,5-trichlorofenoksyoctowy, składnik tzw. Agent Orange, który był wykorzystywany przez amerykańskie wojsko podczas wojny w Wietnamie, powoduje wady wrodzone i raka, Lasso, środek ochrony roślin zakazany w Europie, oraz Roundup, najpopularniejszy herbicyd na świecie oraz największy zdrowotny i środowiskowy skandal współczesnej historii. Ten toksyczny środek, uznany za przypuszczalnie kancerogenny przez Światową Organizację Zdrowia, wykorzystuje się m.in. do upraw genetycznie zmodyfikowanych roślin, które są na niego odporne – informuje serwis alexjones.pl.

Polega to na tym, że spryskana roślina GMO przetrwa, pomimo że zginie wszystko dookoła niej. Mechanizm ten wykorzystuje się przede wszystkim w nasionach soi i kukurydzy, które są następnie stosowane jako pasza dla zwierząt oraz jako składnik biopaliw.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Marie-Monique Robin, dziennikarka i autorka filmu oraz książki pt. „Świat według Monsanto” twierdzi, że postawienie Monsanto przed międzynarodowym trybunałem to konieczność, kiedy zapewnienie bezpieczeństwa naszej planecie oraz warunków życia na ziemi są aktualnie tak zagrożone i tak ważne dla każdego z nas. Jej zdaniem tylko przez wspólne działania powstrzymamy ten silnik destrukcji.

Warto przeczytać  20 produktów, które uchronią cię przed zawałem serca

Szokujący dokument o amerykańskim gigancie korporacyjnym — firmie Monsanto. Firma jest największym i głównym producentem nasion i roślin transgenicznych (GMO), a także herbicydów, czyli jest największym trucicielem nie tylko ludzi i zwierząt ale całego globu. Jest potężnym zagrożeniem dla życia ludzi i otaczającego środowiska. Ponad 90% wszystkich roślin genetycznie modyfikowanych jest „dziełem” Monsanto.

Darmowy webinar już dzisiaj o 21:00

Wprowadzenie do zdrowych nawyków żywieniowych 

Będzie niespodzianka 
Darmowa rejestracja

Spółka powstała w 1901r. i na początku była to firma typowo z branży chemicznej. Produkowano chemiczne substancje na szeroką skalę, co okazywało się śmiertelnie toksyczne. Dopiero po latach zakazano produkcji niektórych z tych chemikaliów. Firma przez wiele lat okłamywała, że ich produkty są bezpieczne i nie szkodliwe. Efektem tych kłamstw jest fakt, że większość Ziemi została już skażona. Dlatego ludzie coraz częściej chorują na nowotwory i inne nie zdiagnozowane jeszcze choroby. W filmie pokazano wiele przykładów wysokiej szkodliwości produktów Monsanto na zdrowie ludzkie.

W niniejszym filmie padają słynne polityczne nazwiska jak Donald Rumsfeld, G. Bush Senior czy Tony Blair, którzy z firmą Monsanto i jej interesami są silnie powiązani. Żadna inna ogólnoświatowa korporacja nigdy w historii nie miała takiego wpływu na organy władzy jak Monsanto.

monsanto

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA