Nie jedz tłuszczu i zobacz co się stanie z twoim organizmem

Podziel się ze znajomymi :)
  • 397
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    397
    Shares

Co to jest ten tłuszcz ? 

Tłuszcz (lipidy), jak cukier (węglowodany) i białka (aminokwasy), jest podstawowym elementem składowym komórki, składa się z łańcucha węglowego nasyconego (lub nie), atomu wodoru, a także głowicy -COOH, czyniąc cząsteczkę (tłuszczową) kwasem.

Jeżeli chcesz otrzymywać materiały dotyczącego dobrych praktyk w zdrowym odżywianiu prosto na massengera kliknij w ten link : Włącz powiadomienia 

Tłuszcz to podstawa !

Ssaki mogą przekształcić cukier w tłuszcz, jednak nigdy nie tłuszcz w cukier. Musimy czerpać niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega 3 i 6) z pożywienia.

Nie jesz zdrowych tłuszczy będziesz debilem !

Tłuszcze zapewniają prawidłowe funkcjonowanie mózgu (mózg składa się w 60% z tłuszczu), pomagają transportować, wchłaniać i przechowywać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), dostarczają paliwa i magazynują energię.

Brak tłuszczy w naszej diecie to gorsza regeneracja 

Tłuszcz jest fundamentalnym składnikiem błony komórkowej, jak również pełni wiele innych ważnych funkcji. Z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, organizm może wytwarzać własne, bardziej złożone, długie łańcuchy (np. AA, kwas arachidowy, DHA, kwas dokozaheksaenowy najobficiej znajdujące się w mózgu) w celu włączenia ich do błon. Niektóre z nich dostępne są również bezpośrednio z żywności. Kwasy tłuszczowe stanowią kluczowy element błony biologicznej, składającej się z cienkich dwóch warstw kwasu tłuszczowego. Membrany tworzą tunele przepustowe pomiędzy i wewnątrz komórek (organelli, np. mitochondriów, jądra). 

Kliknij poniżej w Polub tę stronę, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga. Jeżeli masz pytanie dotyczące artykułu : Wpisz wiadomość 

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj


Nie jesz tłuszczu nie będziesz wchłaniać innych witamin i minerałów 

Każda z naszych 50 bilionów komórek wykorzystuje membranę, która selektywnie przyznaje niektóre substancji, ale inne nie. Membrany są bardzo ważne dla życia komórek. Nadają im specyficzne właściwości i są dla nich charakterystyczne. Konfiguracja membrany komórki pozwala na udział w pewnych funkcjach metabolicznych, bądź też nie. 

 Aby zrozumieć dlaczego tyjemy i bardzo często mimo zdrowej diety nie możemy schudnąć warto zapoznać się z tym szkoleniem. w 45 min w bardzo prosty sposób wytłumaczone są mechanizmy jak działa nasze ciało i jak pożywienie wpływa na nasze poszczególne organy.

Nie jesz zdrowych kwasów tłuszczowych twój metabolizm będzie słaby 

Gdy cząstka żywność dotrze do komórki, która nie ma dla jej odbioru odpowiednich receptorów,  komórka jest dosłownie ślepa na to, co płynie obok niej we krwi i nie może z tej cząsteczki skorzystać. Bez receptora nie ma interakcji. Błony komórkowe są dynamiczne i elastyczne, a nie statyczne. Np. komórki nowotworowe mają zwiększone receptory cukru, nawet 20-krotnie w porównaniu z ich zdrowymi odpowiednikami.  Dlatego niezwykle ważne jest ograniczenie spożycia cukru podczas przechodzenia choroby nowotworowej.  
Komórki komunikują się i współdziałają dzięki unikalnej strukturze membrany (Lipton 2004), przy czym znaczna część jej rdzenia to tłuszcz. Tak więc potrzebujemy tłuszczy dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania komórek. Jest rzeczywiście bardzo ważny i nie może być potępiany.

Jeżeli chcesz abym stworzył dla ciebie dietę, która wyeliminuje te produkty  zobacz tutaj

Koniec części I

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikroflorę jelitową w życiu dorosłym Zapraszam tutaj


[wd_hustle id = “www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz