Domowy zestaw treningowy typu ABT (brzuch, uda i pośladki) spalający tłuszcz!

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Mamy dla was zestaw treningowy typu ABT (brzuch uda i pośladki), ćwiczenia odpowiednie dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Z powodzeniem można wykonywać je w domu bez dodatkowego sprzętu. Plan jest również idealny do wykorzystania na siłowni, osoby zaawansowane mogą z powodzeniem wykorzystać dodatkowe obciążenie.

Zestaw składa się z 8 ćwiczeń mających na celu wzmocnienie oraz wymodelowanie Twojego ciała, a wysoka intensywność treningowa zapewni podkręcenie metabolizmu i spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Wykonuj ten zestaw 3 razy w tygodniu, 3-4 obwody. Osoby początkujące niech zaczną od 2. Ćwiczenia wykonuj jedno po drugim. Odpoczynek między obwodami 1-1,5 minuty.

1.Przysiady z podskokiem  x15 – zejdź nisko do przysiadu, wytrzymaj chwilę napinając mocno mięśnie pośladków i podskocz energicznie w górę.

 

2. Wykroki skośne x 12 na każdą nogę– trudniejsza wersja zwykłych wykroków, nogę zamiast prosto do tyłu krzyżujemy z tyłu za nogą, na której się wspieramy. Jednocześnie schodzimy bardzo, bardzo nisko. Ćwiczymy najpierw jedną, później drugą nogę

 

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

3.Plank na rękach ugiętych w łokciach 30 sek.

 

4.Unoszenie bioder x25-Połóż się twarzą do góry z ramionami po bokach i ugiętymi kolanami, ze stopami mocno postawionymi na podłożu.Unieś biodra w taki sposób, żeby twoje ciało utworzyło linię prostą od barków po kolana. Zrób pauzę w pozycji górnej, następnie opuść ciało do pozycji wyjściowej.


 

5.Wykroki statyczne x12 na każdą nogę-Weź wdech i zrób duży krok do przodu. Stopa nogi, którą zaczynasz wykrok powinna wylądować najpierw na pięcie, a dopiero później kładziemy całą stopę na podłożu.
Opuść kolano nogi zakrocznej w dół, starając się utrzymać przez cały czas wyprostowaną postawę. Nie należy uderzać kolanem o podłoże, ma ono zawisnąć nad podłogą. Ruch ma być wynikiem opuszczania bioder w dół. Ćwiczenie wykonujemy powoli, skupiamy się na poprawnej technice. Udo nogi przedniej powinno być równoległe do podłoża. Tułów powinien być pochylony do przodu pod takim samym kątem jak podudzie nogi z przodu. Zejście w dół spowoduje przesunięcie się kolana nogi będącej z przodu nieco do przodu. Jeżeli cała postawa jest poprawna, pamiętamy o pozycji uda względem podłoża, pozycji tułowia względem podudzia oraz prostych plecach. Wracając do pozycji wyjściowej robimy wdech. Wracamy wykonując ruch nogą będącą z przodu wybijając się z pięty w miarę dynamicznie, aby pobudzić do pracy mięśnie uda oraz pośladków.

 

6.Russian Twist x 20-Siadamy na macie do ćwiczeń. Zginamy lekko nogi w kolanach, stopy złączone, plecy lekko odchylone. Chwytamy w dłonie piłkę i przenosimy ją z jednej strony na drugą, kierując ku ziemi. Pamiętajmy, aby równocześnie wykonywać skręt całego ciała. Cały czas należy śledzić piłkę wzrokiem.

 

7.Pajacyki do szerokiego przysiadu x25-stań prosto, nogi złączone, ręce wyprostowane wzdłuż ciała. Wykonaj lekki podskok do góry, rozstaw szeroko nogi i zegnij je w kolanach, wyprostowane ręce unieś wysoko do góry i złącz nad głową. Następnie energicznie wyprostuj nogi i opuść ręce.

8.Przysiad bułgarski x12 na każdą nogę-Podeprzyj się jedną nogą na przykład na łóżku, drugą wystaw jak najdalej w wykroku. Wybijaj się nogą wykroczną w górę i uginaj tak mocno, żeby uderzyć piętą w pośladek i z powrotem wracaj do pozycji wykrocznej.

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz