10 wczesnych objawów cukrzycy, których nie należy ignorować

Podziel się ze znajomymi :)
  • 109
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    109
    Shares
Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, charakteryzującą się wysokim poziomem cukru (glukozy) we krwi. Począwszy od 2014 roku, około 387 mln ludzi na całym świecie cierpi na cukrzycę. Cukrzyca występuje, gdy trzustka albo nie produkuje wystarczającej ilości insuliny, albo komórki nie są w stanie prawidłowo reagować na produkowaną insulinę.

 

Istnieją trzy główne typy cukrzycy:

 

Cukrzyca typu 1: występuje, gdy trzustka nie jest w stanie produkować wystarczającej ilości insuliny. Jest uważana za chorobę autoimmunologiczną. Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 1 to sklonności dziedziczne, narażenie na choroby wirusowe, obecność szkodliwych komórek układu odpornościowego w organizmie, a także niski poziom witaminy D.

Cukrzyca typu 2: jest to najczęstszy typ cukrzycy i występuje, gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny do regulowania poziomu cukru we krwi lub komórki nie są w stanie wykorzystać insuliny prawidłowo. Otyłość, nieaktywny tryb życia, skłonności dziedziczne, wiek, historia cukrzycy ciążowej, zespół policystycznych jajników, wysokie ciśnienie krwi i nieprawidłowy poziom cholesterolu i trójglicerydów to czynniki podnoszące ryzyko zachorowania.

Cukrzyca ciążowa: pojawia się w trakcie lub po ciąży, mimo iż wcześniej żadna cukrzyca nie występowała. Kobiety w wieku powyżej 25. lat i te o korzeniach afroamerykańskich, Hiszpanki, indianki i azjatki są w grupie wyższego ryzyka zachorowania na ten typ cukrzycy.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.