WARTO WIEDZIEĆ: TOP 5 FAKTÓW NA TEMAT KURKUMY!

Podziel się ze znajomymi :)
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    18
    Shares

POMAGA W WALCE Z NOWOTWOREM

Kurkuma jest starożytną przyprawą i niesamowitym ziołem, była używana od wieków jako lek, przyprawa i środek aromatyzujący. Jest to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy występujących naturalnie i przeciwzapalnie obecnie w świecie roślin jadalnych.

Stwierdzono, że to dziwne zioło faktycznie pomaga w leczeniu raka trzustki i raka wątroby, które należą do chorób śmiertelnych. Składnik aktywny- kurkumina, pomaga zatrzymać wzrost nowotworu we wszystkich stadiach rozwoju.

Nie tylko kurkuma, lecz imbir i ananas są środkami przeciwzapalnymi i łagodzącymi w chorobach związanych z bólem, takich jak zapalenie stawów, fibromialgia i dnia moczanowa.

Należy pamiętać, że, aby uzyskać maksymalne korzyści dla zdrowia kurkuma powinna być wysokiej, jakości, oraz powinna być stosowana systematycznie.

Ważną informacją jest również to, iż kurkuma rozpuszcza się w tłuszczach, i dzięki temu jest lepiej wchłaniana i przyswajana. Bez tego jej działanie będzie znikome.

Najlepiej dodawać ją do różnych potraw, w kuchni hinduskiej najczęściej używana jest do potraw z ryżu i warzyw (szczególnie fasoli) oraz do domowych wypieków. Można stosować ją do barwienia jaj na twardo, omletów, sosów, sałatek, ryżu, zup kremowych, krabów, ostryg i mięczaków. W połączeniu z papryką jej wchłanianie zwiększa się 2000 razy. Powinna być również rozpuszczana w oliwie z oliwek (olej rzepakowy lub z siemienia lnianego)

Osoba, u której zdiagnozowano raka powinna diametralnie zmienić swój styl życia.  Odpowiednie odżywianie, ruch, dużo świeżego powietrza, relaks i koniecznie rzucenie palenia.

CHRONI PRZED CHOROBAMI WIEŃCOWYMI

Spożywanie kurkumy wykazało poprawę naszego lipogramu, poprawę parametrów parametrów HDL i LDL oraz obniżenie homocysteiny  . Zapobiega również krzepnięciu krwi i usuwaniu płytek niezbędnych do budowania ścianek w tętnicach.

NATURALNY ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY

Kurkuma jest moją tajną bronią przeciwko bólom głowy i różnymi stanami zapalnymi

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.