Oto 5 najlepszych ziół, które pomogą oczyścić płuca

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dużo kurzu wdychamy. W czasie naszej pracy, podczas sprzątania czy prostu odpoczynku jesteśmy narażeni na różnego rodzaju toksyny i pleśnie, które mają szkodliwy wpływ na nasze drogi oddechowe. Wiele osób już cierpi z powodu powikłań w układzie oddechowym, takich jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP )

Szacuje się, że w Europie POChP jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów a astma dotyka milionów Amerykanów.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Czy wiesz , że przyczyną problemów z otyłością i nadwagą mogą być zaburzenia w naszej mikroflorze jelitowej ? Więcej na szkoleniu tutaj Z kodem : MD30 oszczędzasz 21zł (-30%)

___________________________________________

Spróbujmy zadbać o nasz układ oddechowy. Zwróćmy się do ziół, które w sposób naturalny oczyszczają i pielęgnują płuca oraz pomagają łatwiej oddychać.

Oto 5 najlepszych ziół, które pomogą oczyścić płuca:

Oregano

Oregano zawiera karwakrol i kwas rozmarynowy – związki, które działają na zmniejszenie histaminy i polepszają przepływ powietrza przez przewody nosowe. Jest to też naturalny lek zmniejszający przekrwienie. Jak wiemy można je stosować jako przyprawa do naszych codziennych potraw.

Mięta pieprzowa

Mentol obecny w mięcie pieprzowej pomaga zrelaksować mięśnie dróg oddechowych. Łagodzi trudności w oddychaniu i działa również jako lek przeciwhistaminowy, rozluźnia zatory.

TRZYMAM DIETĘ, ALE NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ z brzucha oraz ud a moje samopoczucie cały czas się pogarsza – jakie są przyczyny, co można zrobić? Więcej na szkoleniu tutaj  Z kodem : MD30 oszczędzasz 21zł (-30%)

Miodunka

Ozdobna roślina o właściwościach leczniczych. Miodunka ma bardzo silne właściwości antyoksydacyjne. Badania wykazały, że w porównaniu do 20 różnych ekstraktów roślinnych, miodunka ma jedną z największych zdolności przeciwutleniających. Jej kwasy są uważane za bardzo skuteczne w ochronie płuc. Miodunka wspomaga prawidłowe funkcjonowanie klatki piersiowej i posiada właściwości wykrztuśne

Eukaliptus

Wiele kultur cieszy się korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z eukaliptusa od lat. Zioło to ma zdolność do zmniejszenia podrażnienia gardła i oczyszczenia zatok. Jednym z kluczowych jest tutaj związek zwany cyneolem, który jest odpowiedzialny za te kojące cechy. Jest to pomocne zioło, które znacznie ułatwia oddychanie.

Oman wielki

Dosyć nieznana roślina. Reklamowana jako idealne rozwiązanie, aby oczyścić płuca i pomóc pozbyć się śluzu. Korzeń omana zawiera inulinę, która zmniejsza wydzielinę z oskrzeli i pomaga w zapaleniu oskrzeli. Eksperci zalecają oman w celu łagodzenia duszności – jest szczególnie pomocny dla osób z astmą.

zakonczony

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz