Jak jedzenie buraków wpływa na Twoje ciało?

Podziel się ze znajomymi :)
 • 202
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  202
  Shares

 

 1. Buraki są nie tylko pełne niezbędnych składników odżywczych, takich jak żelazo, miedź, mangan, magnez, potas i witaminy z grupy B
 2. Są również dobrym źródłem naturalnego cukru. Właściwie są drugim co do wielkości źródłem cukru, po trzcinie cukrowej.
 3. Te słodkie warzywa korzeniowe zapewniają również pewne składniki odżywcze wzmacniające zdrowie, które ciężko znaleźć gdzie indziej.

Gdy regularnie jesz buraki.

 1. Poprawia się  krążenie i obniżaja ciśnienie krwi
 2. Możesz poczuć przypływ energii
 3. Mózg pracuje lepiej
 4. Oczyszczają wątrobę
 5. Pomagają w walce z chorobami
 6. Naturalny sposób leczenia zaparć
 7. Poprawiają wzrok
 8. Twoje serce staje się zdrowsze

Poprawiają krążenie i obniżają ciśnienie krwi

Stwierdzono, że codzienne picie soku z buraków obniża ciśnienie krwi. Badanie z 2008 roku wykazało, że osoby, które piły sok z buraków, miały ciśnienie krwi niższe o 10 mm Hg, w porównaniu z osobami pijącymi samą wodę. Mówi się, że czasem sok z buraków może być lepszy od leków obniżających ciśnienie krwi.

Możesz poczuć przypływ energii

Istnieje bardzo niewiele naturalnych produktów spożywczych, takich jak buraki, które przy wysokiej ilości cukru zawierają stosunkowo mało kalorii. Buraki mogą pomóc poprawić Twoją wytrzymałość. Badania wykazały, że u pedałujących rowerzystów, którzy pili sok z buraków, o 15% później wystąpił okres wyczerpania.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.