10 zwykłych aktywności fizycznych, które pomogą ci spalić tłuszcz


Podziel się ze znajomymi 🙂
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Wykonywanie regularnych ćwiczeń jest korzystne dla poprawy ogólnego stanu zdrowia i sprawia, że czujesz się dobrze. Jednak dla wielu, wybranie się na siłownię w celu intensywnego treningu lub znalezienie czasu na ćwiczenie w domu nie jest możliwe.

Na szczęście istnieją inne rodzaje aktywności fizycznej, które pomogą ci spalić tkankę tłuszczową. Mogą to być czynności codzienne, aktywne zajęcia rekreacyjne oraz niektóre z twoich ulubionych sportów.

Pozostając aktywnym fizycznie zapobiegasz otyłości, spalasz tłuszcz, zwiększasz poziom energii, łagodzisz depresję i lęk, i zmniejszasz ryzyko wystąpienia chorób serca, udarów mózgu, nadciśnienia tętniczego, niektórych nowotworów, cukrzycy typu 2 i osteoporozy.

Poniżej 10 aktywności fizycznych, które pomogą ci spalić tłuszcz.

1. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze pomaga pozbyć się tłuszczu z brzucha, a także ujędrnia mięśnie dolnej części ciała. Ponadto sprawia, że płuca pracują ciężej, aby pobrać więcej tlenu, co z kolei pomaga poprawić metabolizm. Jazda na rowerze jest ciekawa i przyjazna dla środowiska. Dzięki rowerowi możesz dotrzeć w wiele interesujących miejsc, do których nie da się dojechać autem a są zbyt daleko żeby dotrzeć tam na pieszo. Możesz korzystać z roweru jako środka rekreacji lub dojeżdżać do pracy.

2. Taniec

W zależności od tempa i stopnia zaawansowania taniec uruchamia różne mięśnie ciała ale szczególnie pomaga spalić tkankę tłuszczową na brzuchu. Taniec spala podobną ilość kalorii co pływanie, jazda na rowerze czy spacer. Pomaga również zwalczać stres, lęk i depresję i zapobiega nadwadze.

Jeśli tańczysz regularnie, taniec może obniżyć twoje tętno i ciśnienie krwi, poprawiając jednocześnie poziom cholesterolu – wszystkie oznaki dobrego zdrowia i kondycji.

3. Spacer i bieganie

Spacer i bieganie znakomicie spalają kalorie. Spróbuj chodzić w umiarkowanym tempie przez 30 do 60 minut 5 razy w tygodniu, aby pomóc spalić tłuszcz brzuszny i poprawić swój metabolizm. W rzeczywistości 30 minut energicznego spaceru dziennie może spalić około 150 dodatkowych kalorii. Spacerować możesz wszędzie. W parku, możesz skorzystać ze świeżego powietrza i zielonego otoczenia. Podczas spaceru możesz słuchać muzyki czy rozmawiać przez telefon.

Regularne spacery lub bieganie zmniejsza ryzyko chorób serca, raka piersi, raka jelita grubego, cukrzycy i udarów mózgu. Mogą mieć też pozytywny wpływ na zdrowia emocjonalne i psychiczne.

4. Ogrodnictwo

Jeśli ogrodnictwo jest twoim hobby, to z pewnością pomoże spalić dużo kalorii. W zależności od rodzaju upraw można stracić od 200 do 300 kalorii w 30 minut. Kucki, wstawanie, kopanie czy pielenie chwastów rzeczywiście działa. Postaraj się spędzić całe popołudnie kilka razy w tygodniu na pracach ogrodowych. Oprócz spalania kalorii, ogrodnictwo pozwala oczywiście spędzić więcej czasu bliżej natury – w pięknym krajobrazie wśród kwiatów, ziół i warzyw, które można podziwiać.

Praca w takim otoczeniu uspokaja i wycisza. Do tego regularne zajęcia ogrodnicze mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także zapobiegać cukrzycy, chorobom serca, depresji i osteoporozie.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

5. Basen

Liczba kalorii, którą możemy spalić podczas pływania zależy od długości i intensywności treningu i masy ciała pacjenta. Im większa intensywność i dłuższy czas pływania, tym więcej kalorii spalisz. Bardzo intensywne pływanie pozwoli spalić 100 kalorii w 10 minut.

Ponadto ten rodzaj aktywności pomaga zredukować stres, budować wytrzymałość, wzmocnić mięśnie i poprawić wydolność układu krążenia.

Cel: pływaj co najmniej 30 minut dziennie. Aby uczynić je bardziej przyjemnym, pływaj z partnerem, dziećmi lub przyjaciółmi. Jeśli jesteś naprawdę dobry dołącz do klubu pływackiego.

6. Joga

Joga to świetny sposób, aby spalić kalorie i utrzymać idealną wagę ciała. Joga składa się z trzech głównych elementów – pozy, medytacji i właściwego oddychania.

Już kilka minut dziennie jogi o umiarkowanej intensywności może pomóc schudnąć. Jednakże, jeśli chcesz spalić więcej kalorii, ucz się jogi z ekspertem.

Oprócz widocznych efektów takich jak utrata masy ciała, joga ma wpływ na poprawę metabolizmu, zmniejsza stres i niepokój, poprawia sen i zwiększa koncentrację. Poza tym, joga uczy efektywniej korzystać z tlenu.

7. Zabawa ze zwierzakiem

Ci, którzy są miłośnikami zwierząt domowych, zwłaszcza psów, mogą pozostać fit i łatwiej palić kalorie. Jako właściciel psa, musisz zadbać o potrzeby swojego ukochanego pupila. Codziennie rano i wieczorem trzeba przecież zabrać psa na dłuższy spacer lub bieganie. W ten sposób ty i twój pies pozostajecie sprawni i zdrowi.

Czas spędzony ze zwierzętami pomaga zredukować stres, poprawić nastrój i obniżyć poziom cholesterolu.

8. Podskoki lub skakanie na skakance

Znakomity sposób na zrzucenie tkanki tłuszczowej nie tylko na brzuchu. Skakanka jest uniwersalna – mogą skakać dzieci i dorośli, am otwartym powietrzu i w zamkniętym pomieszczeniu.

Skacz przez 5 do 10 minut kilka razy dziennie, a spalisz mnóstwo tłuszczu. Jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, skoki z obu nóg jednocześnie są znacznie skuteczniejsze.

Średnio skoki na skakance pozwalają spalić około 11 kalorii na minutę. Gdy skaczesz, upewnij się, czy twoje plecy są wyprostowane.

Oprócz utraty wagi, skakanie na skakance poprawia sprawność sercowo-oddechową (serce i płuca), wzmacnia nogi, biodra i plecy.

9. Prace domowe

Podobnie jak w innych rodzajach aktywności fizycznej, im więcej wysiłku włożysz, tym większa korzyść i więcej spalonych kalorii.

Spędzając czas na sprzątaniu domu nie tylko dbasz o porządek swojego mieszkania ale przyczyniasz się do utrzymania dobrej sylwetki. Czyszczenie kuchni, sprzątanie w łazience, zamiatanie, odkurzanie i mycie podłogi może naprawdę dać znakomite efekty.

Dla wielu prace domowe mogą wydawać się nudne, ale kiedy podejdziesz do nich z odpowiednim nastawieniem – na pewno staną się mniej monotonne. Mycie naczyń, pranie i gotowanie może być najbardziej męczące, ale spróbuj pomyśleć o tym, że skorzysta z tego nie tylko twoja rodzina ale najwięcej ty sam.

10. Aktywność na świeżym powietrzu

Aktywność na świeżym powietrzu to znakomity sposób na pozbycie się tłuszczu. Masz tu szerokie pole do popisu: tenis, badminton, wędrówki, surfing, skateboarding, hokej i jazda konna to tylko niektóre aktywności.

Intensywność i tempo ćwiczeń określa liczbę kalorii, które spalasz. Jednak nie ma potrzeby, aby uprawiać te sporty codziennie. Spędzenie 30 do 60 minut dwa razy w tygodniu pomoże Ci utrzymać właściwą wagę ciała.

Sport na świeżym powietrzu daje dużą satysfakcję, podnosi poziom witaminy D, wzmocnia układ odpornościowy, zmniejsza stres i poprawia nastrój.

 


Podziel się ze znajomymi 🙂
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

1 Comment

 1. Tu chciałbym tylko przypomnieć wszystkim, że joga to religia, a nie zwykłe ćwiczenia i wykonywanie ruchów w jodze ma podłoże duchowe, a nie tylko fizyczne. Jest to też jedno z zagrożeń duchowych dla chrześcijan. Na hasło „joga zagrożenia” wpisane w google pojawia się masa świadectw i dokładnych informacji czym w ogóle jest joga i dlaczego może przynieść więcej szkód niż korzyści.

  Mam nadzieję, że autor tego fajnego bloga, przejrzy literaturę na ten temat.

  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz