Ostry smak z papryk – poprawia zdrowie i spala tkankę tłuszczową / 13 badań

Podziel się ze znajomymi :)
  • 26
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    26
    Shares

Ostry sos łagodzi ból

Jeżeli twoja błona śluzowa jelit  i żołądek pozbawione są wrzodów lub nadżerek, możesz być pewien, że papryka zadziała pozytywnie na twoje ciało.
Ostra papryka zawierają kapsaicynę – bezbarwny związek odpowiedzialny za ostry smak. Kapsaicyna dosłownie informuje mózg, że twoje oczy, język “palą się”. W odpowiedzi na ten “pożar”, twój mózg uwalnia powódź endorfin przynoszących ulgę w bólu. Naukowcy nie są pewni, w jaki sposób tak się dzieje, ale reakcja przynosi taki skutek jak lek przeciwbólowy bez względu na to, gdzie ból występuje. Lekarze wykorzystali unikalne właściwości przeciwzapalne kapsaicyny w leczeniu bólu zębów i bólu przy zapaleniu stawów.

Może uratować Twoją prostatę

Około 14% mężczyzn dotyka rak prostaty. Jeśli wolisz nie być jednym z nich, użyj odrobinę oleju chili. Kapsaicyna atakuje komórki nowotworowe prostaty na wielu frontach w prawie każdym etapie wzrostu komórek. Badania przeprowadzone na ludziach przyniosły zaskakująco pozytywne efekty.

Oczyszcza zatoki

Być może przekonałeś się na własnej skórze, jak konsumpcja ostrego sosu wzmaga wyciekanie wydzieliny z nosa i dostałeś napadu kataru. Podczas kataru spowodowanego przez kapsaicynę, doskonale oczyszczają się zatoki. Oczyszczanie zatok u specjalisty może sporo kosztować, więc zamiast tego sprawdź, jaką ulgę twojemu nosowi i zatokom przyniesie własnej roboty sos na bazie piepszu oraz chilli.

Pomaga spalić tłuszcz

Spoć się nad talerzem. Kapsaicyna pali nie tylko język, ale również tłuszcz. Z jednej strony, ostry smak kapsaicyny pomaga zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu. A to dlatego, że każdy kęs bardzo ostrej potrawy może być nie lada wyczynem i zjadasz posiłek powoli, a zanim zdążysz się objeść, twój mózg wysyła sygnał, że jesteś już syty. W tym samym czasie, kapsaicyna podnosi temperaturę ciała i w efekcie podkręca metabolizm.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/
___________________________________________