Stały ból spowodowany rwą kulszowa- oto jak z nim walczyć!

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Joga i wizyty u fizjoterapeutów mogą pomóc Ci zmniejszyć ból rwy kulszowej w bardziej naturalny sposób niż droga farmaceutyczna. Nowe badania wskazują pewną grupę produktów spożywczych np.  zioła, przyprawy  ( Goździki, Imbir, Rozmaryn, Kurkuma  hamują pozapalne cytokiny TNF-alpha,IL-8,NO IL-1ß , IL-6 oraz chemokine CCL20. Zwiększa stężenie cytokiny IL-10 .) a tym samym zmniejszają stany zapalne i rozluźniają stawy oraz spięte mięśnie  (1)

Przeciwzapalne-przyprawy1-300x273
http://faktydlazdrowia.pl/4-przyprawy-o-najsilniejszym-dzialaniu-przeciwzapalnym/

Usunięcie przyczyny bólu rwy kulszowej

Wielu ekspertów zapewnia, że aktywny składnik kurkumy, kurkumina, może być traktowany jako środek wzmacniający w celu zminimalizowania przewlekłego stanu zapalnego.

Jednym z najlepszych sposobów przygotowania kurkumy jest ogrzewanie jej w wodzie lub  oleju kokosowym z odrobiną pieprzu.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Ciekawostka: piperyna, którą znaleźć można w czarnym pieprzu pozwala bardziej efektywnie wchłaniać substancje odżywcze. Kurkumina w postaci do jelitowych kapsułek z piperyną (przyprawiajmy pieprzem i kurkumom) to kolejna propozycja dla optymalnego wchłaniania. Kurkumę spożywać można wraz z herbatą, możesz użyć jej w kuchni, czy stosować miejscowo w postaci pasty, aby czerpać z niej najlepsze korzyści.

Kurkuma obniża poziom niektórych enzymów powodujących zapalenia

Kurkuma może pomóc załagodzić ból i obrzęk rwy kulszowej poprzez obniżenie poziomu niektórych enzymów powodujących zapalenia. Proponowana dawka dla osób dorosłych, zdrowych wynosi 300 mg kurkumy ok. 1/5 łyżeczki, spożywanej 3 razy dziennie, może pomóc załagodzić ból i stan zapalny. Jeśli bierzesz leki, to dawka może wymagać skorygowania. Suplementy diety zawierające kurkumę mogą zawierać bromelainę, która może nasilać działanie przeciwzapalne. Bromelina również znajduje się w Ananasach

Kurkuma jest wykorzystywana od wieków w leczeniu zapalenia stawów ze względu na jej skuteczność w zmniejszaniu stanu zapalnego, który jest czasem przyczyną bólów krzyża i rwy kulszowej. Kurkuma była również stosowana w medycynie ludowej w Azji. Naukowcy potwierdzili, że ekstrakt z kurkumy może pomóc załagodzić ból związany z unerwieniem.

Kurkuma lepsza od niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)

Kurkuma jest selektywnym inhibitorem COX-2. COX-1 i COX-2 są enzymami, które rozpoczynają proces zapalny. COX – 1 jest uważany za dobry, zaś COX -2 jest odpowiedzialny za zwiększenie stanu zapalnego.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które zawierają kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, naproksen nie działają selektywnie i hamują zarówno COX-1 i COX-2, aby zatrzymać zapalenie. Ponieważ te leki mogą zakłócać COX-1, z upływem czasu mogą prowadzić do problemów z żołądkiem. Co sprawia, że kurkuma jest unikalna, oraz jest „selektywna” i hamuje tylko COX – 2.

Selektywny inhibitor COX-2 jest czymś, co firmy produkujące leki starały się stworzyć w ciągu ostatnich dziesięciu lat, ale po co brać lek, gdy żywność lub przyprawa może zrobić to samo? Na szczęście, kurkuma jest lepsza dla Twojego ciała i Twojego portfela!

Przeczytaj również to :  100 wskazówek – Jak usunąć bóle pleców (WADEMEKUM)

Źródła:
http://nutritionfacts.org/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23378457
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23425071

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz