Inteligencja i duża pupa idą w parze? Według badań naukowych… tak!

Podziel się ze znajomymi :)
  • 149
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    149
    Shares

Okazuję się, że posiadanie większej pupy idzie w parze z mądrością i dobrym zdrowiem. Według naukowców z Uniwersytetu Oxfordzkiego i szpitala Churchill z Wielkiej Brytanii, osoby ze sporymi pośladkami mają nie tylko  lepszy stan zdrowia, ale też wyższy poziom inteligencji i niższe ryzyko zapadania na przewlekłe choroby.

Naukowcy twierdzą, że rozkład tłuszczu w ciele jest istotny dla zdrowia, a jeśli będziemy mieli pewne jego zapasy, to najlepiej mieć go poniżej pasa, ponieważ służy on wtedy jako bariera przed chorobami serca, cukrzycą i innymi chorobami związanymi z otyłością.

Naukowcy w czasopiśmie Journal of Obesity ogłosili: “Rola ochronna tłuszczu w dolnej części ciała (czyli w okolicy ud i pośladków) jest uderzająca. Właściwości ochronne składu tłuszczu w niższych partiach ciała zostały potwierdzone w wielu badaniach przeprowadzonych u pacjentów w szerokim zakresie wieku o różnych aktywnościach i różnych systemach odżywiania”

 

Figura w kształcie jabłka vs. figura w kształcie gruszki

Identyfikacji, czy jesteś na dobrej drodze, może pomóc porównanie własnej figury do owocu. Naukowcy twierdzą, że jeśli Twoja budowa ciała przypomina w kształcie gruszkę, prawdopodobnie jesteś w dobrym miejscu jeśli chodzi o zdrowe proporcje rozkładu tkanki tłuszczowej.  Jeśli jesteś w kształcie jabłka, warto przerzucić się na zdrowszy tryb życia.

Osoby ze sporym brzuchem mają więcej problemów związanych z otyłością niż ci, którzy noszą dodatkowy ciężar na swoich biodrach, udach i pupie.

“Istnieje wiele dowodów potwierdzających, że zapasy tłuszczu w organiźmie nie są takie same”, powiedział dr Robert Kushner, profesor medycyny specjalizujący się w otyłości w szpitalu Northwestern Memorial w Chicago.

Kushner wyjaśnia, iż tłuszcz z brzucha “jest bardziej aktywny metabolicznie”, co oznacza, że ma większy wpływ na mózg i resztę ciała, w stosunku do tłuszczu zawartego w dolnych partiach, który jest bardziej stabilny i powoduje stosunkowo mniejsze wytwarzanie cytokiny i białka związanego z opornością na insulinę, oraz wystąpieniem cukrzycy. “Istnieje cała gama markerów hormonalnych, które wydają się być powiązane z występowaniem nadmiaru tłuszczu w okolicy brzucha”, dodaje.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/