6 najlepszych alternatyw mleka krowiego.

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Życie nie kończy się na mleku od krowy, jeżeli nasz organizm był by fizjologicznie dopasowany do trawienia, wchłaniania oraz nie powodowania szeregu negatywnych czynników względem naszego ciała, bardzo chętnie polecał bym mleko krowie,  ale niestety nie mogę tego robić, ponieważ na pierwszym miejscu stawiam zdrowie a nie upodobania spożywcze!

Kwestie problematyczne mleka :

– laktoza, której nasz organizm nie jest wstanie strawić ponieważ od 5 roku życia enzym o nazwie laktaza zaczyna być nieaktywny i powoduje szereg negatywnych skutków (wzdęcia, zgaga, problemy z wchłanianiem witamin, dyzbioze jelit itp.)

– Szacuje się, że kazeina z mleka jest nie tolerowana przez 60% społeczeństwa – aby się dowiedzieć musisz zrobić badania na nietolerancje kazeiny

– Sposób produkcji mleka, pasteryzacja, hormony, antybiotyki, pasze gmo itp. powodują, że mleko jest bezwartościowym płynem, który dostarcza wiele niekorzystnych produktów anty odżywczych dla naszego ciała.

Dzisiejszy rynek proponuje wiele alternatyw. Chcesz poznać niektóre z nich? Dowiedz się więcej o wadach i zaletach mleka kokosowego, ryżowego czy też z mleka z orzechów. Ten artykuł pomoże Ci poruszać się w tym obszarze i pozwoli Ci wybrać najbardziej odpowiednie mleko dla siebie.

Nie tak dawno temu, przy wyborze mleka kierowaliśmy się jedynie zawartością tłuszczu. Do wyboru było mleko odtłuszczone, 1,5%-owe, 2%-owe lub pełnotłuste 3,2%-owe. Obecnie półki w marketach wyłożone są różnymi rodzajami mleka. Mleko z orzechów, migdałów czy nasion jest o wiele bardziej pożyteczne dla naszego organizmu niż krowie. Nie tolerujesz laktozy? Wybierz mleko wegetariańskie lub wegańskie. Warto spróbować małej odmiany diety.

Oto lista 6 najlepszych alternatyw mleka krowiego. Krótki opis przybliży nam niuanse żywieniowe każdego rodzaju mleka i określi wady i zalety spożycia. Przybliżone wartości odżywcze dotyczą szklanki mleka ( 250 ml )

1. Mleko migdałowe.

the-6-best-cows-milk-alternatives-graphics-1 (1)

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/