Nutella – co w niej znajdziemy ?

Podziel się ze znajomymi :)
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    2
    Shares

Wszyscy wiemy jak szkodliwa jest żywność GMO ( każdy z nas w  mniejszym lub większym stopniu słyszał to pojęcie). Nie każdy ma jednak świadomość, iż właśnie Nutella to produkt, który w całości składa się z takich składników. Ze względu na potężne działanie reklamy żyjemy w przeświadczeniu, iż Nutella to produkt, zdrowy i odżywczy. Tym czasem to jedno wielkie kłamstwo. Okazuję się, iż podstawowe 4 składniki Nutelli składają się z produktów, GMO.

Soja

Ta wykorzystywana do Nutelli pochodzi z krajów zachodnich gdzie produkty zużywane są w dużych ilościach i poddawane są inżynierii genetycznej. Do Nutelli używana jest lecytyna sojowa oraz emulgatory, co ma negatywny wpływ na zdrowie. Liczne badania wskazują, iż:

– przenikają do tarczycy

– powodują depresję, zmęczenie, przedwczesną dojrzałość płciową

– wpływa na niekontrolowany wzrost masy ciała

– może również powodować raka piersi

Cukier

Pozyskiwany z buraka cukrowego, który traktowany jest różnymi chemikaliami i pestycydami. Producent Nutelli nie zważają na to uwagi tylko na niską cenę tego produktu. Niestety cukier ten jest neurotoksyczny, przenika przez krew i niszczy komórki mózgowe. Powoduję ADD, ADHD, stany depresyjne, autyzm, migreny oraz niepokój.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/