Nieustające bóle brzucha, niestrawność, biegunka i częste infekcje – Sprawdź czy nie masz IBS

Podziel się ze znajomymi :)
  • 170
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    170
    Shares

IBS (Zespół Jelita drażliwego ang Irritable Bowel Syndrome) związany jest z niskim poziomem witaminy D
Wiele osób żyjących z zespołem jelita drażliwego, według nowego badania opublikowanego w czasopiśmie o gastroenterologii „The BMJ Open Gastroenterology”, ma niedobór witaminyD.
Zespół jelita drażliwego (IBS) jest przewlekłym i wyniszczającym zaburzeniem funkcjonowania układu pokarmowego, wpływającym na około 9-23% ludzi na całym świecie i 10-15% ludzi w USA. Dlaczego i jak rozwija się ten stan jest czymś w rodzaju tajemnicy, mimo że czynniki dietetyczne i wpływ stresu są znane, to jednak objawy tej choroby znamy dużo gorzej.

Objawy obejmują połączenie biegunki lub zaparcia, wzdęcia, konieczność korzystania z toalety w pośpiechu, białego lub żółtego śluzu w stolcu oraz uczucie niekompletnego wypróżnienia. Bywają one kłopotliwe dla pacjentów, którzy mogą żyć z nierozpoznaną chorobą.

Czynniki i skutki wywołujące IBS różnią się , przez co leczenie jest trudne. Pacjenci z IBS składają 2.4-3.5 miliona wizyt lekarskich rocznie w Stanach Zjednoczonych, co daje aż do 12% ogólnej liczby wizyt w podstawowej opiece zdrowotnej. Obciążenie ekonomiczne spowodowane przez tą chorobę jest wysokie, koszty związane z opieką medyczną, utratą produktywności i nieobecności w pracy w związku z chorobą szacowane są na około $ 21 mld euro rocznie.

82% osobom z IBS brakuje witaminy D3

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj