Ile kilogramów stracisz biegając ?

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Poniżej przedstawiam uśrednione wyniki, które mogą być pomocne w oszacowaniu spalonych kalorii w ciągu dnia.

Pragnę przypomnieć, że jest kilka strategi spalania tkanki tłuszczowej podczas biegu. Poniżej przedstawiany wariant wskazany jest dla osób rozpoczynających przygodę ze zdrowym stylem odżywiania i aktywnością fizyczną, które nigdy wcześniej nie miał styczności z systematycznym treningiem.

W telegraficznym skrócie, im nasza kondycja będzie rosła tym trening cardio (60/70% tętna maksymalnego) będzie stawał się bardziej dynamiczny, i będziemy musieli wydłużać go w czasie aż stanie się nieefektywny, ze względu na datację organizmu do jednego wzorca ruchowego i tlenowego.

Chodzi o to, że początkowo biegnąc 6 km/h (słaba kondycja ) utrzymujesz średnie tętno 120 uderzeń na minutę, po kilku tygodniach systematycznego biegania twoja kondycja rośnie a wtedy średnie tętno 120 BPM będzie osiągane przy szybkości 7 km/h. To jest oznaka poprawy kondycji.

 

Biegaj i chudnij, 60 minut biegu doprowadzi do następujących utraty kalorii, uśredniona liczba spalonych kalorii:

Czy wiesz , że przyczyną problemów z otyłością i nadwagą mogą być zaburzenia w naszej mikroflorze jelitowej ? Więcej na szkoleniu tutaj Z kodem : MD30 oszczędzasz 21zł (-30%)

Tempo biegu

6 km/h

Kilokalorie

Waga 50 kg

 

TRZYMAM DIETĘ, ALE NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ z brzucha oraz ud a moje samopoczucie cały czas się pogarsza – jakie są przyczyny, co można zrobić? Więcej na szkoleniu tutaj  Z kodem : MD30 oszczędzasz 21zł (-30%)

520

60 kg

 

630

70 kg

 

730

80 kg

 

835

90 kg

 

940

km/h

Kilokalorie

 

610

 

720

 

840

 

960

 

1134

8 km/h

Kilokalorie

 

755

 

910

 

1060

 

1210

 

1360

Kliknij poniżej w Polub tę stronę, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga. Jeżeli masz pytanie dotyczące artykułu : Wpisz wiadomość 


Dla początkujących taki trening jest dobry ale ze wzrostem kondycji warto zacząć wplatać interwały 🙂

Tutaj macie wszytko wytłumaczone szczegółowo

Co lepiej spala tkankę tłuszczową – aeroby czy interwały ?

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz